Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 11:30

autor: Adrian Werner

Just Cause 3 - obejrzyj prawie godzinę zapisu z początku kampanii

Studio Avalanche opublikowało trwający prawie godzinę materiał video z Just Cause 3. Film stanowi zapis rozgrywki z początkowych etapów kampanii.

Ostatnich kilka tygodni było okresem prawdziwego wysypu ważnych premier. Wśród gier, które mają ukazać się jeszcze w tym roku pozostały już tylko dwie duże produkcje – Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oraz Just Cause 3. Autorzy drugiego z tych tytułów postanowili umilić nam oczekiwanie na debiut rynkowy wypuszczając na swoim kanale Youtube nowy materiał video, który pokazuje pierwszych pięćdziesiąt sześć minut kampanii.

Gra stanowi kontynuację najpopularniejszej produkcji w dorobku studia Avalanche, czyli Just Cause 2, które sprzedało się w ponad sześciu milionach egzemplarzy. Trzecia część odpowie na pytanie, czy zespół wciąż jest zdolny tworzyć przeboje. Do niedawna dorobek firmy był praktycznie bez skazy i każdy opatrzony jej logiem tytuł można było kupować w ciemno. W tym roku uległo to jednak zmianie. Oparta na modelu Free-to-play symulacja myśliwego The Hunter: Primal okazała się jeszcze w miarę przyzwoitą pozycją, ale już mobilne Rumble City oraz przede wszystkim gra Mad Max spotkały się ze znacznie chłodniejszym przyjęciem.

Przypomnijmy, że Just Cause 3 powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 1 grudnia tego roku. Odpowiedzialna za dystrybucję na rodzimym rynku firma Cenega przygotowała lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Just Cause 3 ponownie pozwoli na wcielenie się w Rico Rodrigueza, czyli byłego agenta specjalnej komórki CIA. Kampania przeniesie nas w rejon Morza Śródziemnego, do fikcyjnej republiki Medici, gnębionej przez bezwzględnego generała Di Ravello. Naszym zadaniem będzie obalenie tego dyktatora. Gra zachowa sandboksową strukturę znaną z poprzednich odsłon i umożliwi eksplorowanie wirtualnego świata o powierzchni 400 mil kwadratowych.

Produkcja ma imponować nie tylko skalą, ale także poziomem detali. Z tego powodu w przypadku wersji na Xboksa One autorzy zmuszeni byli obniżyć rozdzielczość do 900p. Natomiast posiadacze konsol PlayStation 4 będą się cieszyli obrazem w pełnym HD (1080p). Poziom wykonania przełożył się także na całkiem wysokie wymagania sprzętowe wydania pecetowego.

  1. Graliśmy w Just Cause 3 – eksplozje na każdą okazję (zapowiedź)
  2. Just Cause 3 – oficjalna strona gry