Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2015, 09:20

autor: Adrian Werner

Just Cause 3 - opublikowano mapy świata i zawartość pierwszego patcha

Studio Avalanche wypuściło mapy pokazujące otwarty świat, jaki zwiedzimy w Just Cause 3. Ponadto poznaliśmy zawartość pierwszego patcha, który zostanie opublikowany w dzień premiery gry.

Gra trafi do sprzedaży w najbliższy wtorek. - Just Cause 3 - opublikowano mapy świata i zawartość pierwszego patcha - wiadomość - 2015-11-28
Gra trafi do sprzedaży w najbliższy wtorek.

Już za kilka dni zagramy w Just Cause 3, czyli jedną z ostatnich dużych premier tego roku. Nic zatem dziwnego że obecnie jesteśmy wręcz zasypywani nowymi materiałami i informacjami na temat tego projektu. Najnowszym przejawem tej wzmożonej aktywności deweloperów ze studia Avalanche jest udostępnienie mapy prezentującej cały teren, jaki zwiedzimy w kampanii. Pozwala ona trochę lepiej ocenić ogromny, mierzący ponad 400 mil kwadratowych otwarty świat, w którym przyjdzie nam się bawić. Ta skala znajdzie przełożenie na rozmiar samej gry, która ma w sumie „ważyć” 38 GB.

Twórcy ujawnili także, że w dniu premiery ukaże się pierwszy duży patch. Opatrzony on zostanie numerkiem 1.01 i jego rozmiar wyniesie około 2,8 GB. Wiemy już jakie ulepszenia przyniesie. Poprawiono konstrukcję map, usuwając szczeliny, których nie powinno być w danych miejscach. Ulepszono także działanie systemu DRM oraz modułu kontrolującego ruch drogowy, dzięki czemu napotkamy mniej korków.

Ponadto usunięto liczne błędy związane ze stabilnością gry, działaniem kamery, symulacją wirtualnego świata oraz misjami i wydarzeniami losowymi. Poprawiono także optymalizacje silnika Havok odpowiedzialnego za fizykę. Wszystko to pokazuje, że autorzy mieli jeszcze sporo do zrobienia po wysłaniu Just Cause 3 do tłoczni i ostatnie tygodnie po osiągnięciu tzw. złotego statusu spędzili na faktycznym kończeniu produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że efekt końcowy będzie prezentował odpowiednio wysoki poziom dopracowania technicznego.

Studio Avalanche bardzo potrzebuje teraz hitu, gdyż ostatnie miesiące nie były dla zespołu zbyt dobre. Wydany na początku września Mad Max okazał się sporym rozczarowaniem i firma zwolniła około 20 pracowników związanych z tym projektem. Autorzy wiążą więc zapewne spore nadzieje z Just Cause 3, zwłaszcza, że druga część cyklu pozostaje największym sukcesem w historii tej ekipy i jej sprzedaż przekroczyła 6 mln egzemplarzy.

Przypomnijmy, że Just Cause 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi na półki sklepów 1 grudnia tego roku. Odpowiedzialna za dystrybucję na rodzimym rynku firma Cenega przygotowała lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Graliśmy w Just Cause 3 – eksplozje na każdą okazję (zapowiedź)
  2. Just Cause 3 – oficjalna strona gry