Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2011, 11:40

autor: Hed

Hellbreed – nowy darmowy RPG akcji w przeglądarce

Firma Gameforge zapowiedziała projekt Hellbreed, który do tej pory był znany pod roboczą nazwą Soulbinder. W tej grze akcji RPG zmierzymy się z hordami przeciwników w trybie solowym lub wieloosobowym. Twórcy przekonują, że produkcja zaskoczy nas świetną grafikę (jak na tytuł przeglądarkowy) oraz angażującym systemem walki. Do boju ruszymy w sierpniu tego roku.

Firma Gameforge zapowiedziała projekt Hellbreed, który do tej pory był znany pod roboczą nazwą Soulbinder. W tej grze akcji RPG zmierzymy się z hordami przeciwników w trybie solowym lub wieloosobowym. Twórcy przekonują, że produkcja zaskoczy nas świetną grafiką (jak na tytuł przeglądarkowy) oraz angażującym systemem walki. Do boju ruszymy w sierpniu tego roku.

W Hellbreed staniemy do walki z potworami niejakiego Darkena i spróbujemy zjednoczyć świat Manjuri, który został zniszczony przez bóstwa. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w jednego z trzech bohaterów i ruszyć do boju w pojedynkę lub ze znajomymi. Producent przekonuje, że gra wyznaczy standardy w kategorii przeglądarkowych tytułów z darmową rozgrywką.

Produkcja będzie napędzana silnikiem Phire 2.5D i zostanie stworzona przez studio Inflammables. Twórcy chwalą się nie tylko grafiką, ale i płynnością rozgrywki oraz możliwością odpalenia gry bezpośrednio z przeglądarki. Zobaczymy w niej ponad 250 potworów i postaci, 120 poziomów, wiele przedmiotów, 70 towarzyszy oraz machin bojowych i wiele innych atrakcji.

Zwiastun Hellbreed jest dość średni, głównie ze względu na nietrafioną muzykę. Sama gra nie jest tak imponująca wizualnie jak chcieliby twórcy, ale mimo wszystko zapowiada się interesująco. Przeglądarkowa zabawa w stylu Diablo za darmo (chociaż zapewne nie bez mikrotransakcji) to pomysł wręcz oczywisty i raczej trafny, bo gracze zawsze są chętni do eksterminowania potworów.