Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Hellbreed (WWW)

Hellbreed WWW

Darmowe RPG typ hack&slash rozgrywane w przeglądarce, w którym wcielamy się w bohaterów i walczymy z hordami potworów. Gra jest wyraźnie inspirowana cyklem Diablo i przenosi nas do mrocznej krainy, prawie doszczętnie zniszczonej przez rozgniewanych bogów.

RPG | RPG akcji

WWW
Okładka Hellbreed (WWW)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

4sierpnia2011

Hellbreed to darmowa przeglądarkowa gra akcji z elementami RPG, która w wielu aspektach przypomina kultowe Diablo. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Inflammables należące do firmy Gameforge. Producent specjalizuje się w podobnych tytułach.

W grze przenosimy się do krainy Manjuri, która została niemal doszczętnie zniszczona przez bogów. Gracze wcielają się w śmiałków stających do walki ze złym Darkenem i jego pomiotami. To starcie może przesądzić o losach świata. Przygoda została podzielona na kolejne poziomy i składa się z typowych elementów. Uczestnicy rozwijają swoje postacie, zbierają przedmioty, zdobywają poziomy i pokonują coraz trudniejsze potwory.

Hellbreed oferuje trzy klasy postaci do wyboru – gracze mogą wcielić się w wojowników (Warrior), łowczynie (Huntress) oraz „mistrzów oblężniczych” (Siege Master). Każda z nich cechuje się innym stylem walki i umiejętnościami. Podczas zabawy rozwijamy możliwości bojowe herosów i zdobywamy przedmioty. W sumie do zwiedzenia czeka 120 poziomów, na których spotkamy ponad 250 przeciwników i bohaterów drugoplanowych.

Bitwy w Hellbreed mogą być wyzwaniem ze względu na zaawansowaną sztuczną inteligencję przeciwników oraz ich przewagę liczebną. Na szczęście, gracz może skorzystać z pomocy kompanów i użyć w akcji machiny bojowe (w sumie maszyn i towarzyszy jest około 70). Ważne jest to, że do walki ruszamy w pojedynkę lub ze znajomymi, bo gra zawiera tryb rozgrywki wieloosobowej przez Internet.

Gra działa na silniku The Phire, stworzonym przez studio Inflammables. Zdaniem producenta, technologia pozwala tworzyć świetną grafikę w przeglądarce. Hellbreed łączy dwuwymiarową oprawę z widokiem w rzucie izometrycznym, co pozwala ukazać akcję w czytelny sposób i jednocześnie skrócić czas doczytywania poziomów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Hellbreed

Wymagania wiekowe Hellbreed

odpowiednia dla każdego wieku

Gameforge zwalnia stu pracowników i wycofuje się z kilku projektów. Niepewna przyszłość Star Trek: Infinite Space

wiadomość4 listopada 2011

Niemiecka firma Gameforge planuje zwolnić dwadzieścia procent swojej kadry w związku z przyłączeniem do grupy firmy Frogster. Deweloper wstrzymał także prace nad kilkoma swoimi tytułami.

Wieści ze świata (Minecraft, King's Bounty: Legions, World of Warcraft) 4/08/11

wiadomość4 sierpnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o konwencie MineCon dla fanów Minecrafta, strzelance Sine Mora, becie King’s Bounty: Legions, kontrowersyjnych zapisach w regulaminie Origin, a także hojności fanów Blizzarda. Zapraszamy do lektury.

Hellbreed – nowy darmowy RPG akcji w przeglądarce

wiadomość9 czerwca 2011

Firma Gameforge zapowiedziała projekt Hellbreed, który do tej pory był znany pod roboczą nazwą Soulbinder. W tej grze akcji RPG zmierzymy się z hordami przeciwników w trybie solowym lub wieloosobowym. Twórcy przekonują, że produkcja zaskoczy nas świetną grafikę (jak na tytuł przeglądarkowy) oraz angażującym systemem walki. Do boju ruszymy w sierpniu tego roku.