Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2022, 12:44

Premiera Hogwarts Legacy może nastąpić „wcześniej niż sądzimy”

Po rzekomym wycofaniu Hogwarts Legacy z gali The Game Awards 2021 jest szansa, że wreszcie zobaczymy zwiastun gry. Przynajmniej według wiarygodnego źródła, które zapowiada też premierę gry z uniwersum Harry'ego Pottera na ten rok.

Minęło sporo czasu od zapowiedzi Hogwarts Legacy w 2020 roku, a choć twórcy bynajmniej nie milczeli przez cały ten czas, wciąż nie zobaczyliśmy zbyt wiele z gry. Jednak jest szansa, że w końcu doczekamy się debiutu tej wielkiej produkcji ze świata Harry’ego Pottera. I to, cytujemy, „wcześniej, niż sądzimy”. Według internauty znanego jako AccountNGT Hogwarts Legacy jest już na ukończeniu i firma Warner Bros. może szykować premierę tytułu w trzecim kwartale 2022 roku.

Przypominamy, że wszelkie nieoficjalne doniesienia należy traktować jako nic więcej jak plotki do czasu ich potwierdzenia – nawet jeśli mamy do czynienia ze względnie wiarygodnym źródłem, a tak jest w tym przypadku. W końcu to AccountNGT wrzucił grafikę z zapowiedzianego w grudniu Star Wars: Eclipse na tydzień przed oficjalnym pokazem gry.

Co się tyczy Hogwarts Legacy, informator twierdzi, że Warner Bros. zamierza przypomnieć graczom o tym tytule „na początku roku”. Najwyraźniej przybierze to formę zwiastuna rozgrywki, w którym zostaną zaprezentowane umiejętności postaci. AccountNGT wspomniał też o trybie multiplayer. Ten „najpewniej” przybierze formę minigier pokroju quidditcha.

Warto przypomnieć, że przed tegoroczną galą The Game Awards mówiło się o planowanym pokazie Hogwarts Legacy w trakcie uroczystości, o czym miał świadczyć także wpis organizatorów. Jednakże nic z tego nie wyszło. Warner Bros. rzekomo w ostatniej chwili zrezygnowało z prezentacji gry i zastąpiło ją zwiastunem Wonder Woman od studia Monolith Productions.

Przynajmniej tak twierdziła insiderka Millie Amand, według której decyzja WB wynikała z przyjęcia poprzedniego zwiastuna w sieci. Ten bowiem opublikowano w czasie, gdy na J.K. Rowling sypały się gromy za rzekomo transfobiczne wypowiedzi w Internecie. Odbiło się to rykoszetem w kierunku Hogwarts Legacy i teraz firma ma być „bardzo ostrożna, jeśli chodzi o tę grę”. Zapewne z tego samego powodu twórcy jakoś nie kwapią się do podania nowych informacji na jej temat.

Raz jeszcze podkreślamy, by ostrożnie podchodzić do wszelkich nieoficjalnych doniesień. Jeśli AccountNGT ma rację, potwierdzenie jego informacji powinniśmy uzyskać w najbliższych miesiącach. Owszem, dwanaście miesięcy temu Warner Bros. samo podało termin premiery Hogwarts Legacy na 2022 rok. Tyle tylko, że od tego czasu prawie wcale nie wspominano o grze: jedynie o odejściu jednego z twórców i niepojawieniu się jej na targach E3 2021.

Nasuwa się też pytanie, czy Warner Bros. rzeczywiście zdecyduje się na debiut trzech wysokobudżetowych gier ze swojego katalogu w tym samym roku. W końcu na 2022 r. zaplanowano również Gotham Knights studia WB Games Montreal oraz Suicide Squad: Kill The Justice League od Rocksteady Studios. Nie mówiąc o pomniejszych (?) tytułach pokroju MultiVersus. Najwyraźniej wydawca szykuje bogaty rok dla swoich fanów.