Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 07:34

Wonder Woman nową grą twórców Shadow of Mordor

Studio Monolith Productions pracuje nad grą Wonder Woman. Produkcja wykorzysta system Nemesis z Middle-earth: Shadow of Mordor.

Jedną z największych niespodzianek tegorocznej edycji The Game Awards okazała się zapowiedź gry, w której wcielimy się w Wonder Woman, czyli jedną z najsłynniejszych superbohaterek komiksowego uniwersum wydawnictwa DC.

Projekt wzbudza duże zainteresowanie głównie z powodu osób jego twórców. Za Wonder Woman odpowiada bowiem studio Monolith Productions, czyli autorzy m.in. Middle-earth: Shadow of Mordor, Middle-earth: Shadow of War, dwóch pierwszych odsłon serii F.E.A.R. oraz cyklu No One Lives Forever.

Wonder Woman ma być trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, a rozgrywka przypominać będzie tę z opracowanych przez studio Monolith produkcji osadzonych w Śródziemiu. Przede wszystkim tytuł wykorzysta system Nemesis z tego cyklu, w ramach którego przeciwnicy pamiętają wcześniejsze interakcje z postacią gracza i za każdym razem, gdy unikną śmierci, zyskują cechy i siłę, sprawiając, że ostatecznie mogą stać się prawdziwą zmorą dla gracza. Ta mechanika obejmie także sojuszników bohaterki.

Produkcja przeznaczona będzie dla pojedynczego gracza i opowie nową historię. Ze zwiastuna wynika, że akcja dziać się będzie na mitycznej wyspie Themyscira. Stanie się ona celem ataku wrogich sił, zmuszając superbohaterkę do obrony miejsca, w którym się wychowała.

Niestety zwiastun nie zawierał żadnych fragmentów rozgrywki. Nie ujawniono platform sprzętowych ani planowanej daty premiery.

  1. Oficjalna strona studia Monolith Productions