Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 14:04

autor: Entelarmer

GTA 5 i RDR2 nadal w formie. Sprzedano kolejne miliony egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive ujawniła wyniki finansowe za okres od lipca do września 2019 roku. Wydawca ma za sobą bardzo udany kwartał, m.in. dzięki wybitnej sprzedaży Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2.

Sprzedaż GTA V kilka lat po premierze zawstydza wiele nowszych produkcji. - GTA 5 i RDR2 nadal w formie. Sprzedano kolejne miliony egzemplarzy - wiadomość - 2019-11-08
Sprzedaż GTA V kilka lat po premierze zawstydza wiele nowszych produkcji.

Nie jest tajemnicą, że Grand Theft Auto V jest jedną z najlepiej sprzedających się produkcji wszech czasów. Niemniej nawet z tą wiedzą raport finansowy firmy Take-Two za okres lipiec-wrzesień może być zaskoczeniem dla wielu osób (podajemy za serwisem Gamesindustry.biz). W podsumowaniu drugiego kwartału 2019 roku fiskalnego wydawca pochwalił się sprzedaniem ponad 115 milionów egzemplarzy piątego Grand Theft Auto – to o 5 mln więcej niż w maju. Innymi słowy, piątka w kilka lat po premierze sprzedała się lepiej w niecałe pół roku, niż wiele hitów w ciągu pierwszego roku po wydaniu. Nieco gorzej wypadło Red Dead Redemption 2, które w tym czasie znalazło „tylko” 2,5 miliona nabywców (łącznie 26,5 mln kopii). Możemy jednak być pewni, że liczba ta znacząco wzrośnie po niedawnym debiucie na komputerach osobistych.

Dziki Zachód w wydaniu Rockstara wciąż cieszy się sporą popularnością. - GTA 5 i RDR2 nadal w formie. Sprzedano kolejne miliony egzemplarzy - wiadomość - 2019-11-08
Dziki Zachód w wydaniu Rockstara wciąż cieszy się sporą popularnością.

Nie był to jedyny sukces wydawcy w minionym kwartale fiskalnym. Wielki sukces odniosły też Borderlands 3, NBA 2K20 (6 milionów sprzedanych egzemplarzy), czy nawet The Outer Worlds. Ta ostatnia produkcja ma też walnie przyczynić się do świetnych wyników Take-Two w kolejnych trzech miesiącach. Ponadto firma wciąż odnotowuje spore przychody z mikropłatności w starszych tytułach, wliczając w to GTAV oraz RDR2. W efekcie drugi kwartał fiskalny zaowocował przychodem rzędu 859 milionów dolarów (wzrost o 74%), a sprzedaż cyfrowa odpowiada za ponad 70% tej sumy. Nic więc dziwnego, że wydawca znacząco zwiększył przewidywany przychód za cały rok fiskalny (z 2,93 miliarda do 3,03 miliarda).