Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 10:25

autor: Adrian Werner

Sprzedaż Borderlands 3 wkrótce przekroczy 7 mln egzemplarzy

W raporcie finansowym firmy Take-Two Interactive znalazła się informacja, że sprzedaż gry Borderlands 3 lada chwila przekroczy 7 milionów egzemplarzy.

Borderlands 3 radzi sobie wyśmienicie. - Sprzedaż Borderlands 3 wkrótce przekroczy 7 mln egzemplarzy - wiadomość - 2019-11-08
Borderlands 3 radzi sobie wyśmienicie.
BORDERLANDS 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gearbox Software
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 września 2019 r.

Studio Gearbox Software ma powody do zadowolenia. Najnowsza gra zespołu, czyli Borderlands 3, sprzedała się już w prawie 7 milionach egzemplarzy. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że od premiery nie minęły jeszcze dwa miesiące. Informacja ta znalazła się w raporcie finansowym firmy Take-Two Interactive, która jest wydawcą projektu.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 ukazało się 13 września tego roku na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Na żadnej z tych platform nie oferuje polskiej wersji językowej. Wydanie pecetowe dostępne jest wyłącznie przez Epic Games Store.

Gra okazała się wielkim sukcesem. W ciągu pierwszych pięciu dni od premiery rozeszła się w 5 mln egzemplarzy. Taki wynik uczynił z Borderlands 3 najszybciej sprzedający się tytuł w historii 2K Games. Produkcja zaliczyła również o 50% lepszy debiut niż druga część serii.

Tytuł spotkał się także z ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania na PlayStation 4 jest to 78%, a Xboksa One – 82%. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

Warto przypomnieć, że w sierpniu Take-Two Interactive chwaliło się, że tylko w ciągu maja, czerwca i lipca sprzedano dodatkowych pięć milionów egzemplarzy starszych odsłon cyklu. Trzecia część powinna poradzić sobie równie dobrze, o ile tylko nadchodzące dodatki nie rozczarują fanów.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Borderlands 3 w Epic Games Store
  4. Oficjalna strona gry

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.