Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2019, 11:15

GTA 6, BioShock 3? Take 2 zapowiada powroty „swoich największych marek”

W raporcie podsumowującym drugi kwartał roku fiskalnego 2020 Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, zapewnił, że firma ma obecnie najambitniejsze plany produkcyjne w swojej historii. Chodzi zarówno o nowe marki, jak i kontynuacje starych.

Tradycyjnie na przełomie października i listopada wielkie firmy chwalą się swoimi wynikami finansowymi za drugi kwartał nowego roku fiskalnego. Wyjątkiem pod tym względem nie jest Take-Two Interactive. Pełen raport przeczytacie na tej stronie. Co istotne, nie znajdziecie tam jedynie informacji na temat zarobków produkcji już znajdujących się na rynku. W pewnym momencie dokumentu Strauss Zelnick uchylił niewielkiego rąbka tajemnicy, czego mogą spodziewać się gracze w najbliższych latach.

Patrząc w przyszłość, Take-Two Interactive ma najambitniejsze plany produkcyjne w swojej historii, w skład których wchodzą zarówno kontynuacje naszych największych marek, jak i zupełnie nowe IP. Aktywnie inwestujemy we wschodzące rynki, platformy oraz modele biznesowe i jesteśmy wyjątkowo dobrze przygotowani do wyorzystania pozytywnych trendów w branży, a także generowania zysków i ekspansji w perspektywie długoterminowej.

Według Zelnicka przyszłość Take-Two maluje się bardzo pozytywnie. - GTA 6, BioShock 3? Take 2 zapowiada powroty „swoich największych marek” - wiadomość - 2019-11-08
Według Zelnicka przyszłość Take-Two maluje się bardzo pozytywnie.

Obserwatorzy zwrócili uwagę przede wszystkim na fragment mówiący o „kontynuacjach największych marek”. Ruszyły spekulacje na temat tego, co Zelnick miał na myśli w pierwszej kolejności. Największym pewniakiem jest rzecz jasna następna odsłona symulatorów koszykówki NBA 2K, która mimo coraz bardziej rosnących kontrowersji wciąż wyśmienicie radzi sobie na rynku. Praktycznie bezsporne jest również Grand Theft Auto VI, które według niedawnych przecieków ma zadebiutować w okolicy premiery PlayStation 5 zaplanowanej na końcówkę 2020 roku. Niewykluczone jednak, że Rockstar ma w zanadrzu jeszcze kilka innych niespodzianek. Świadczą o tym słowa byłego pracownika indyjskiego oddziału firmy z początku ubiegłego miesiąca.

Zelnickowi w wypowiedzi o nowych odsłonach największych serii mogło również chodzić o kolejną cześć BioShocka. O niej też krążyły już plotki. W kwietniu ubiegłego roku pisaliśmy, że do jej wstępnej produkcji oddelegowana została niewielka grupa pracowników 2K Games. W bliższej lub dalszej przyszłości możemy się także spodziewać nowych Borderlandsów. Sprzedaż „trójki” przekroczyła wszelkie oczekiwania i praktycznie niemożliwe, by Gearbox i Take-Two Interactive porzuciły tę markę.

Borderlands 3 bardzo dobrze poradziło sobie na rynku. Kontynuacja wydaje się niemal pewna. - GTA 6, BioShock 3? Take 2 zapowiada powroty „swoich największych marek” - wiadomość - 2019-11-08
Borderlands 3 bardzo dobrze poradziło sobie na rynku. Kontynuacja wydaje się niemal pewna.

Oczywiście jak zwykle w tego typu przypadkach należy pamiętać, że są to jedynie czyste spekulacje. Lecz jeśli mają one coś wspólnego z prawdą, to w nadchodzących miesiącach powinniśmy spodziewać się kilku interesujących zapowiedzi od Take-Two Interactive i należących do tej firmy studiów.

  1. Oficjalna strona firmy Take-Two Interactive