Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2011, 10:31

autor: Rock Alone

Global Agenda zupełnie za darmo

Deweloperzy z Hi-Rez Studios odpowiedzialni za produkcję Global Agenda zdecydowali się na kolejny krok mający na celu nakłonienie graczy do zainteresowania się ich projektem. W połowie kwietnia (czyli pewnie już lada dzień) tytuł zostanie udostępniony do pobrania zupełnie za darmo. Dotychczas trzeba było zapłacić za swój egzemplarz gry, teraz nie będzie to już koniczne.

Deweloperzy z Hi-Rez Studios odpowiedzialni za produkcję Global Agenda zdecydowali się na kolejny krok, mający na celu nakłonienie graczy do zainteresowania się ich projektem. W połowie kwietnia (czyli pewnie już lada dzień) tytuł zostanie udostępniony do pobrania zupełnie za darmo. Dotychczas trzeba było zapłacić za swój egzemplarz gry, teraz nie będzie to już koniczne.

Global Agenda proponuje dosyć ciekawe podejście do sieciowej strzelaniny, jest to bowiem jeden z pierwszych projektów tego typu, który oferuje zaawansowany rozwój postaci charakterystyczny dla gier MMO. Pomysł niezły, realizacja też nienajgorsza, ale z jakiegoś powodu produkcja nie jest w stanie zdobyć zaufania graczy. Deweloper rozpoczął od abonamentu, później poprzestał jedynie na płatnym pudełku, a teraz proponuje zupełnie darmową rozgrywkę i dostęp do pełnej gry bez ponoszenia żadnych kosztów.

Global Agenda zupełnie za darmo - ilustracja #1

Rozszerzenie zatytułowane „Free Agent”, które wyjdzie wraz z najbliższym przejściem na bezpłatny model zabawy, da graczom dostęp do pełnej zawartości Global Agenda. We wcześniejszych wersjach proponowano różne rozwiązania, począwszy od ograniczenia poziomu, czy dostępu do globalnych wojen między agencjami. Teraz nic takiego nie będzie już mieć miejsca. Nadal jednak gracze będą mogli się wyposażyć w wersję płatną. Taki jednorazowy wydatek w wysokości 19,99 dolarów (około 70 zł) pozwoli uzyskać pozycję elitarnego agenta, co z kolei zwiększy szybkość zdobywania punktów doświadczenia i uzyskiwania nowego sprzętu. Wszystkie osoby, które wcześniej zakupiły grę, taki status otrzymają automatycznie.

Pozostaje tylko pytanie, czy ten nowy pomysł rozkręci trochę grę, która od długiego czasu znajduje się w dosyć poważnym zastoju? Jak wspomniałem, na pierwszy rzut oka Global Agenda posiada bardzo interesująca rozgrywkę, świetne wykonanie i kilka dobrych pomysłów. Niestety twórcom nie udało się wszystkiego połączyć tak, by zainteresować graczy na dłużej.

Tak czy inaczej, Global Agenda jest pozycją wartą sprawdzenia, a teraz nadarza się ku temu świetna okazja. Od chwili publikacji w lutym 2010 roku na serwery trafiło już kilka poprawek i patchy z nową zawartością. Obecna oferta jest zatem znacznie ciekawsza niż w momencie premiery. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że deweloperzy z Hi-Rez Studios pracują nad inną grą MMO w bardzo podobnym stylu, a mianowicie nad Tribes Universe.