Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2009, 10:20

autor: Jiker

FunCom wyciąga rękę do byłych graczy Age of Conan

Błyskawiczny sukces i nie mniej szybki spadek popularności Age of Conan to już najwidoczniej przeszłość, z którą ciężką wojnę przez ostatnich kilka miesięcy prowadził Craig Morrison. Liczne poprawki i ukłony w stronę graczy przyniosły długo oczekiwane efekty. FunCom nie poprzestaje jednak na nich i uruchamia specjalny program dla byłych bywalców świata Age of Conan.

Sytuacja z MMOcRPG Age of Conan: Hyborian Adventures autorstwa studia FunCom od pewnego czasu wydaje się być opanowana. Błyskawiczny sukces i nie mniej szybki spadek popularności to już najwidoczniej przeszłość, z którą ciężką wojnę przez ostatnich kilka miesięcy prowadził Craig Morrison (obecny producent gry). Liczne poprawki i ukłony w stronę graczy przyniosły długo oczekiwane efekty. FunCom nie poprzestaje jednak na nich i uruchamia specjalny program dla byłych bywalców świata Age of Conan.

FunCom wyciąga rękę do byłych graczy Age of Conan - ilustracja #1

Mamy tu na myśli specjalną, darmową próbkę gry przeznaczoną dla osób, które z różnych względów zakończyły opłacanie abonamentu i zdecydowały się tym samym na zamrożenie swojego konta. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że promocja związana z możliwością pobrania 14-dniowego triala dobiegnie końca już niedługo, bo 22 lipca (na szczęście nie trzeba posiadać aktywnego abonamentu, żeby przetestować próbkę). Sama propozycja jest oczywiście częścią kampanii marketingowej skierowanej do byłych graczy, której uruchomienie firma FunCom zapowiadała jeszcze w maju, przy okazji publikacji raportu finansowego za pierwszy kwartał 2009 roku. Jednym z jej etapów było także wypuszczenie piątej, zdecydowanie najbardziej obszernej aktualizacji gry – Gangs of Tarantia. Nie tylko wprowadziła ona nowe obszary, ale również fundamentalne zmiany do systemu przedmiotów i questów. Dzięki trialowi każdy były fan Age of Conan ma okazję sprawdzić, czy zaoferowane zmiany przypadły mu do gustu.

Kolejne działania firmy FunCom pobudziły redakcję serwisu WarCry Network do napisania interesującego artykułu na temat gry. Zawarto w nim dziesięć powodów, dla których warto powrócić do świata Age of Conan. Tekst rozpoczęto od wymienienia dwóch zabawnych elementów – mianowicie zwierzątek, które mogą towarzyszyć nam w podróży (wymagane ukończenie konkretnych questów lub dołączenie do gildii) oraz tzw. easter eggs, czyli humorystycznych sekretów w tym przypadku nawiązujących do książek oraz filmów o Conanie Barbarzyńcy.

Autorzy wymieniają ponadto liczne zmiany, jakim poddany został system PvP (mają na uwadze przede wszystkim poprawki naniesione na mapy), udostępnienie dwóch obszarów dla postaci z poziomem doświadczenia wyższym od 75 (slumsy Tarantii i lochy Xibaluku), wspomnianą już w poprzednim akapicie metamorfozę systemu przedmiotów, questów oraz samej mechaniki rozgrywki, a także szereg nowych zadań z epicką próbą uwolnienia potężnego Frost Fathera na czele. Pełną treść artykułu znajdziecie w tym miejscu.

Powodem wzrostu zainteresowania Age of Conan ma szansę być także pierwsze rozszerzenie, którego pokaz odbędzie się w trakcie targów GamesCom (Kolonia, 19-23 sierpnia).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.