Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2011, 12:39

autor: sathorn

From Dust na PC z kontrowersyjnym zabezpieczeniem DRM firmy Ubisoft?

Bardzo możliwe, że w pecetowej wersji gry From Dust zostaniemy uraczeni radykalnym systemem zabezpieczeń, uniemożliwiającym grę bez stałego połączenia komputera z Internetem.

Pojawiły się przesłanki, wskazujące na to, że w pecetowej wersji gry From Dust pojawi się system zabezpieczeń (DRM), który nie pozwoli na zabawę bez stałego połączenia z Internetem.

From Dust na PC z kontrowersyjnym zabezpieczeniem DRM firmy Ubisoft? - ilustracja #1

W karcie From Dust w sklepie platformy dystrybucji siecowej Steam, pojawiła się wzmianka mówiąca o tym, że gra będzie wspierała Ubisoft Online Service - system zabezpieczający, który obecny będzie także w nadchodzącym Driver: San Francisco. DRM ten nie pozwala na zabawę, jeżeli nie mamy stałego połączenia z Internetem.

Wciąż pozostaje jednak mała nadzieja na to, że zabezpieczenie będzie się różnić od tego, które pojawi się w nowym Driverze. Na karcie From Dust brakuje bowiem tekstu mówiącego o tym, że gra wymaga stałego połączenia z siecią. Wzmianka ta jest natomiast obecna w karcie Driver: San Francisco.

Przypomnijmy, że From Dust ukaże się na PC 17 sierpnia 2011 roku, z trzytygodniowym opóźnieniem w stosunku do wersji na Xboksa 360, która zadebiutowała wczoraj.

From Dust na PC z kontrowersyjnym zabezpieczeniem DRM firmy Ubisoft? - ilustracja #2