Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2011, 17:32

autor: Olek

Driver: San Francisco – bez Internetu i przepustek ani rusz

Potwierdziły się plotki o zabezpieczeniach antypirackich w nowej grze studia Ubisoft Reflections. Pecetowa wersja Driver: San Francisco wymagać będzie stałego połączenia z serwerami koncernu Ubisoft. Dodatkowo, niezależnie od platformy sprzętowej nabywcy kopii gry na rynku wtórnym będą musieli zakupić przepustki Uplay, by cieszyć się trybem multiplayer.

Na twitterowym profilu serii Driver pojawiła się informacja o zabezpieczeniach DRM pecetowej wersji gry tworzonej przez studio Ubisoft Reflections. Jak można było się spodziewać, Driver: San Francisco wymagać będzie stałego połączenia z serwerami Ubisoftu. Potwierdziły się także doniesienia o sieciowych przepustkach Uplay koniecznych do zabawy w trybie wieloosobowym.

Stosowane przez koncern Ubisoft zabezpieczenia antypirackie od dawna wzbudzają wiele emocji. Wydawca takich serii jak Assassin's Creed czy The Settlers konsekwentnie twierdzi jednak, że stanowią one podstawę sukcesu na rynku gier PC i nie zamierza z nich rezygnować. W tym świetle informacje o konieczności stałego połączenia z Internetem w pecetowej wersji Driver: San Francisco, potwierdzone chociażby przez stosowną adnotację na Steamie, trudno uznać za niespodziankę.

Driver: San Francisco – bez Internetu i przepustek ani rusz - ilustracja #1

Problemem może być jednak nie tylko wydajność dedykowanych serwerów Ubisoftu czy zrywające się łącze. Nabywcy gry na rynku wtórnym muszą liczyć się z koniecznością zakupu sieciowej przepustki – Uplay, jeśli chcą cieszyć się w pełni nowym Driverem, w tym trybem multiplayer. Według ustaleń serwisu Eurogamer, kody oferowane będą w cenie 800 Punktów Microsoftu dla użytkowników wersji na Xboksa 360 oraz 8 funtów w przypadku egzemplarzy gry przeznaczonych na komputery PC lub konsolę PlayStation 3.

Przypomnijmy, że Driver: San Francisco na rynku europejskim ukaże się 1 września. Tytuł wydany zostanie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Odrębna wersja przeznaczona na platformę Nintendo Wii pojawi się w późniejszym terminie. Dzieło studia Ubisoft Reflections można już zamawiać w przedsprzedaży prowadzonej m.in. przez sklep gry-online.pl. Gra oferowana jest w cenie 109,90 zł (PC) i 179,90 zł (Xbox 360, PlayStation 3).

Zachęcamy do lektury zapowiedzi nowego Drivera, a także obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z tą produkcją.

  1. Zapowiedź - Już graliśmy!
  2. Video kulisy produkcji #2 (PL)
  3. Video single-player (PL)
  4. Video samochody
  5. Video kulisy produkcji #1 (PL)
  6. Video E3 2011 (PL)
  7. Video Edycja Kolekcjonerska (PL)
  8. Video trailer #1 (PL)