Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2011, 10:39

Freddy Krueger ostatnią dodatkową postacią do Mortal Kombat

Studio NetherRealm ujawniło wreszcie ostatnią postać, która wypuszczona zostanie jako DLC do Mortal Kombat. Nowym wojownikiem okazał się sam Freddy Krueger, czyli jeden z najsłynniejszych potworów w historii kina.

Od pewnego czasu NetherRealm wypuszcza kolejne DLC wprowadzające do Mortal Kombat nowe postacie. Całe przedsięwzięcie okazało się sporym sukcesem i twórcy uznali, że zasługuje na to, by zakończyć je z hukiem. Dlatego ostatni dodatek, jaki wydany zostanie do tej gry wzbogaci jej obsadę o słynnego Freddiego Kruegera.

DLC trafi do sprzedaży w sierpniu. Przyjemność grania tym monstrum uszczupli portfele użytkowników PlayStation 3 i Xboksa 360 o równowartość około 5 dolarów. Na odbywającej się właśnie w San Diego imprezie Comic-Con 2011 wystawiono konsole z Mortal Kombat, na których można zagrać jako Freddy.

Wybór Kruegera na ostatnią dodatkową postać jest świetnym pomysłem. Filmowa seria Koszmar z ulicy Wiązów, której był głównym bohaterem, charakteryzowała się dużą brutalnością, a jednocześnie posiadała pewną dozę humoru. Tym samym doskonale wpisuje się w stylistykę Mortal Kombat.

Na koniec warto wspomnieć, że do tej pory wypuszczono już trzy DLC z dodatkowymi postaciami, dzięki którym do turnieju dołączyli - Rain, Skarlet oraz Kenshi. Posiadacze Xboksów 360 mogą nabyć Mortal Kombat Season Pass – rodzaj abonamentu umożliwiający pobranie wszystkich czterech wojowników (trójkę wymienioną wyżej oraz Kruegera, gdy ten trafi do sprzedaży). Dzięki temu wydadzą o 400 punktów MS mniej niż gdyby mieli kupować wszystkie DLC oddzielnie. Niestety, nie przewidziano podobnej promocji dla użytkowników konsoli Sony.

Zainteresowanym grą polecamy zaznajomienie się z poświęconymi jej materiałami opublikowanymi na naszym serwisie: