Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2005, 11:51

autor: Elrond

Formuje się czeska trójca

Tytuł wiadomości może budzić zdziwienie, ale jest jak najbardziej prawdziwy. Z tym, że tytułowa IDEA to skrót od Independent DEvelopers Association, stowarzyszenia założonego przez trzech niezależnych developerów ALTAR Games, Black Element Software oraz Bohemia Interactive Studio. Cel przyświecający IDEA to umożliwienie developerom połączenia swoich sił i zasobów oraz konkurowania z dużymi firmami

Tytuł wiadomości może budzić zdziwienie, ale jest jak najbardziej prawdziwy. Z tym, że tytułowa IDEA to skrót od Independent DEvelopers Association, stowarzyszenia założonego przez trzech niezależnych developerów ALTAR Games, Black Element Software oraz Bohemia Interactive Studio. Cel przyświecający IDEA to umożliwienie developerom połączenia swoich sił i zasobów oraz konkurowania z dużymi firmami wydawniczymi.

"Tworzenie gier jest bardzo wymagającym oraz ryzykownym przedsięwzięciem a konkurencja na globalnym rynku rozrywki elektronicznej jest ogromna. Przemysł został zdominowany przez najsilniejszych wydawców a pozycja niezależnych developerów na rynku staje się coraz bardziej skomplikowana," powiedział Marek Spanel, szef Bohemia Interactive Studio. IDEA będzie oferować swoim członkom i partnerom pełne wsparcie w dziedzinie negocjacji, public relations oraz marketingu a także wsparcie ze strony prawników. Jednocześnie członkostwo w IDEA zaowocuje znacznym zmniejszeniem kosztów dzięki m.in. dzieleniu się opłatami podczas uczestnictwa w pokazach (np. E3).

No cóż, czas pokaże czy to rozwiązanie będzie IDEAlne również dla graczy, którzy oczekują przede wszystkim dobrych gier. Przypomnijmy, iż za swoich "samotnych" czasów Bohemia Interactive Studio stworzyło m.in. Operation Flashpoint, Black Element Software odpowiada za Alpha Prime i Shade: Wrath of Angels a ALTAR Games znana jest graczom z takich pozycji jak Original War, UFO: Aftermath czy UFO: Aftershock.