Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Original War (PC)

Original War PC

Jest to bardzo ciekawa gra strategiczna autorstwa firmy Altar Interactive, która dzięki umiejętnemu połączeniu elementów gier należących do gatunku RTS i cRPG, zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych produkcji.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Original War (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2001

17października2001

pudełko PL

Gra stworzona przez naszych południowych sąsiadów - firmę Altar Interactive, umiejętnie łącząca cechy należące do gatunków Real Time Strategy oraz Role Playing Games. Niebagatelna i zarazem wciągająca historia przenosi nas w rok 2010, kiedy Rosja ponownie wpadła w sidła nacjonalizmu. Kraj stoi na krawędzi kryzysu gospodarczego i politycznego, zagrażając militarnie całej cywilizowanej Europie. W celu zapobiegnięcia narastającemu kryzysowi Amerykanie wysyłają na Syberię ekspedycję, której zadaniem jest odkrycie nowych złóż ropy. Zamiast tego znajduje ona olbrzymie złoża dziwnego minerału. Okazuje się, że jest on praktycznie niewyczerpalnym źródłem energii.

Amerykanie decydują się na szybkie działania, zanim Rosjanie zorientują się o co chodzi. Wysyłają więc specjalne jednostki w przeszłość, chcąc wydobyć minerał i zmagazynować go na Alasce. Niestety rządy arabskie, w obawie przed spadkiem cen ropy naftowej, wykradły próbkę minerału, zwanego EON, i również wysłały w przeszłość ekipę, której zadanie było zniszczenie jego złóż. Po latach Rosjanie odnajdują pozostałości tych dwóch ekspedycji, razem z na wpół wyczerpanymi złożami minerału. Gdy zorientowali się co się stało, postanowili sami wysłać ekspedycję w czasie, która obroni EON przed atakiem Amerykanów i Arabów.

Czekają nas więc nieliniowe i wymagające misje, których różnorodne cele mogą polegać np.: na pochwyceniu wybitnego naukowca pracującego dla wrogiej strony konfliktu. Dysponujemy stałą, ograniczoną liczbą żołnierzy, którzy charakteryzowani są przez indywidualne współczynniki i cechy, wzrastające wraz z nabieraniem doświadczenia wojennego. Gra charakteryzuje się rzadko spotykaną dowolnością w konfigurowaniu nowych jednostek, oraz dużą ilością pojazdów i broni wykorzystywanych przez naszych ludzi. Ciekawy jest również systemem pozyskiwania surowców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 3714 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29 PLN

Gry podobne do Original War

Klasyfikacja PEGI Original War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać.

Wymagania sprzętowe Original War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Original War - zapowiedź
Original War - zapowiedź

Przed premierą 4 września 2001, 12:22

Jeśli chodzi o zadania, jakie będziemy musieli wykonywać to nie ograniczają się one do standardowych jak np. wybuduj setki jednostek i zniszcz bazę przeciwnika. Zadania powiązane są w logiczny sposób ze sobą i budują naprawdę niesamowitą atmosferę, dzięki możliwości decydowania o nas samych i nie tylko. Przykładem takiej misji jest ta, gdzie naszym zadaniem jest ochrona „głównego” bohatera przed wrogiem, który przechwycił radiostacje, a my musimy go dostarczyć na miejsce spotkania z resztą drużyny, mimo tych wszystkich przeciwności.