Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Original War (PC)
OkładkaOriginal War (PC)

Original War PC

Gra strategiczna autorstwa firmy Altar Interactive, która dzięki połączeniu elementów gier należących do gatunku RTS i cRPG wyróżnia się na tle konkurencyjnych produkcji.

Strategiczne | science fiction | RTS | elementy RPG

Original War Premiera PC

15czerwca2001

pudełko PL

17października2001

producent: Altar Interactive wydawca: Virgin Interactive Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Original War

Warcraft II: Tides of Darkness

StarCraft

Atrox

Gra stworzona przez naszych południowych sąsiadów - firmę Altar Interactive, umiejętnie łącząca cechy należące do gatunków Real Time Strategy oraz Role Playing Games. Niebagatelna i zarazem wciągająca historia przenosi nas w rok 2010, kiedy Rosja ponownie wpadła w sidła nacjonalizmu. Kraj stoi na krawędzi kryzysu gospodarczego i politycznego, zagrażając militarnie całej cywilizowanej Europie. W celu zapobiegnięcia narastającemu kryzysowi Amerykanie wysyłają na Syberię ekspedycję, której zadaniem jest odkrycie nowych złóż ropy. Zamiast tego znajduje ona olbrzymie złoża dziwnego minerału. Okazuje się, że jest on praktycznie niewyczerpalnym źródłem energii.

Amerykanie decydują się na szybkie działania, zanim Rosjanie zorientują się o co chodzi. Wysyłają więc specjalne jednostki w przeszłość, chcąc wydobyć minerał i zmagazynować go na Alasce. Niestety rządy arabskie, w obawie przed spadkiem cen ropy naftowej, wykradły próbkę minerału, zwanego EON, i również wysłały w przeszłość ekipę, której zadanie było zniszczenie jego złóż. Po latach Rosjanie odnajdują pozostałości tych dwóch ekspedycji, razem z na wpół wyczerpanymi złożami minerału. Gdy zorientowali się co się stało, postanowili sami wysłać ekspedycję w czasie, która obroni EON przed atakiem Amerykanów i Arabów.

Czekają nas więc nieliniowe i wymagające misje, których różnorodne cele mogą polegać np.: na pochwyceniu wybitnego naukowca pracującego dla wrogiej strony konfliktu. Dysponujemy stałą, ograniczoną liczbą żołnierzy, którzy charakteryzowani są przez indywidualne współczynniki i cechy, wzrastające wraz z nabieraniem doświadczenia wojennego. Gra charakteryzuje się rzadko spotykaną dowolnością w konfigurowaniu nowych jednostek, oraz dużą ilością pojazdów i broni wykorzystywanych przez naszych ludzi. Ciekawy jest również systemem pozyskiwania surowców.

Ostatnia modyfikacja 17 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 3763 głosów czytelników.

Original War cena w dniu premiery: 29 PLN

Klasyfikacja PEGI Original War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra pokazuje przypadki dyskryminacji lub zawiera materiały, które mogą do niej zachęcać.

Original War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM