Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2009, 10:00

autor: Hed

Dragon Age: Początek – informacje o dodatkach i nowe filmy

Premiera jednego z najważniejszych cRPG-ów tego roku, czyli Dragon Age: Początek, zbliża się wielkimi krokami, więc twórcy (firma BioWare) raczą nas kolejnymi materiałami. Przede wszystkim, pokazano specjalną zbroję, którą wykorzystamy także w Mass Effect 2. Oprócz tego opowiedziano o innych dodatkach DLC dostępnych na starcie i pokazano kulisy tworzenia świata.

Premiera jednego z najważniejszych cRPG-ów tego roku, czyli Dragon Age: Początek, zbliża się wielkimi krokami, więc twórcy (firma BioWare) raczą nas kolejnymi materiałami. Przede wszystkim, pokazano specjalną zbroję, którą otrzymamy kupując nową grę w sklepie. Oprócz tego opowiedziano o innych dodatkach DLC dostępnych na starcie i pokazano kulisy tworzenia świata.

Zbroja, czyli Blood Dragon Armor, będzie umożliwiała użycie jej zarówno w Dragon Age: Początek jak i kolejne grze BioWare - Mass Effect 2. W jaki sposób połączono stylistykę fantasy z S-F? Na szczęście twórcy wybrnęli zgrabnie z tej pułapki i zbroja zmienia się na potrzeby każdej z produkcji, co pokazano w zwiastunie (Voodoo Extreme) i na poniższych zdjęciach.

Dragon Age: Początek – informacje o dodatkach i nowe filmy - ilustracja #1

Dragon Age: Początek – informacje o dodatkach i nowe filmy - ilustracja #2

To nie wszystkie atrakcje dla fanów gry. Już w dniu premiery wersja na peceta i Xboksa 360 otrzyma pierwsze pakiety DLC (posiadacze PlayStation 3 będą musieli poczekać nieco dłużej). Oprócz wspomnianej zbroi należy spodziewać się darmowego dodatku The Stone Prisoner oraz Warden's Keep, który będzie kosztował mniej więcej 7 dolarów na każdej platformie.

Przypominamy, że The Stone Prisoner wprowadzi do gry Shale’a, czyli potężnego kamiennego golema, który przyłączy się do drużyny. Poznamy jego historię, znajdziemy nowe przedmioty i wykonamy unikalne zadania w lokacjach niedostępnych w podstawowej wersji tytułu.

Co zobaczymy w Warden’s Keep? W jego skład wejdą: zadanie związane z pewnymi podziemiami, sześć nowych umiejętności, mnóstwo różnych przedmiotów (w tym chociażby magiczny strój Grey Wardenów) oraz baza, w której gracz będzie mógł handlować z kupcami. Można też spodziewać się wciągającej fabuły oraz dużej ilości akcji rozgrywającej się w nawiedzonej, starożytnej twierdzy. Warto dodać, że Warden’s Keep został dodany jako bonus do Cyfrowej Edycji Specjalnej gry, którą możecie nabyć w EA Store (169 zł). Dla nabywców pozostałych wersji gry (czyt. pudełkowych) jest dodatkiem płatnym.

Zapowiada się więc bardzo mocny start, bo sam Dragon Age wydaje się łączyć nowoczesną narrację z bardziej klasyczną, rozbudowaną rozgrywką. Wszystkim zainteresowanym polecamy szczególnie jeden z nowszych filmów z gry, tym razem wzbogacony o polskie napisy. Autorzy wyjaśniają, w jaki sposób udało im się wykreować świat, który podobno naprawdę tętni życiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age: Początek

Dragon Age: Początek