Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 14:11

autor: Miriam Moszczyńska

Wyszedł nieoficjalny remaster Dragon Age Origins, zobacz porównanie

Dragon Age: Origins otrzymało nieoficjalny remaster. Zawdzięczamy to pracy jednego z moderów. Udało mu się udoskonalić zarówno grafikę, jak i niektóre elementy rozgrywki.

Dragon Age: Origins ma już swoje lata, ale nie zapowiada się, aby produkcja miała otrzymać oficjalny remaster. Dlatego też jeden z fanów postanowił wyręczyć BioWare, tworząc moda, którego mianował tytułem Dragon Age Origins Unoffical Remaster.

Remasterowi wciąż daleko do perfekcji

Bynajmniej nie są to moje słowa, a stwierdził tak sam twórca, który w opisie moda na stronie Nexus Mods zaznaczył, iż projektowi daleko do bycia ukończonym.

Poza kwestiami technicznymi dotyczącymi modyfikacji Dalishious and co opisał również najważniejsze aspekty, które nieoficjalny remaster zmienił w Dragon Age: Origins.

  • Tekstury zostały zastąpione zamiennikami w wyższej rozdzielczości.
  • Meshe w grze także zostały zamienione na podobnej zasadzie.
  • Kolory skóry, włosów, oczu są teraz żywsze.
  • Niektóre custscenki zostały zmienione, by zwiększyć uczucie filmowości.
  • Dodane zostały nowe opcje w kreatorze postaci oraz kilka presetów.
  • Zmieniono wygląd głów większości postaci niezależnych; nadal są one rozpoznawalne i wyglądają mniej głupkowato.

Poniżej znajdziecie kilka screenów, które udostępnił autor. Więcej porównań oryginalnego Dragon Age: Origins z nieoficjalnym remasterem znajdziecie na stronie moda.

Wyszedł nieoficjalny remaster Dragon Age Origins, zobacz porównanie - ilustracja #1
Źródło: Nexus Mods
Wyszedł nieoficjalny remaster Dragon Age Origins, zobacz porównanie - ilustracja #2
Źródło: Nexus Mods

Jak powstał fanowski remaster?

W opisie Dragon Age Origins Unoffical Remaster możemy przeczytać, że poprawione tekstury autor stworzył za pomocą różnych technik. Część z nich wygenerowało AI, niektóre rysował ręcznie, a jeszcze inne zapożyczył z nowszych gier.

W sumie Dalishious and co usprawnił zarówno wygląd, jak i działanie ponad trzech tysięcy plików z oryginalnego Dragon Age: Origins.

Mod jest świeży, ale robi wrażenie

Dragon Age Origins Unoffical Remaster udostępniony został zaledwie dwa dni temu, jednak gracze już zdążyli wyrazić swój podziw dla twórcy moda. Pojawiło się również sporo pytań dotyczących plików z poprawkami, które nie przypadły wszystkim do gustu.

Jak twierdzi autor, w razie potrzeby niektóre foldery można po prostu usunąć. Nie wpłynie to w żaden sposób na pracę moda. Dyskusyjne okazały się niektóre zmiany w wyglądzie postaci, ale jak twierdzi Dalishious and co – zrobił tak, a nie inaczej, ponieważ według niego wyglądało to lepiej.

Na koniec warto zaznaczyć, że gdybyście chcieli odświeżyć sobie wrażenia z Dragon Age: Origins korzystając z tego moda, warto najpierw zapoznać się z FAQ znajdującym się w jego opisie. Tam też znajdziecie listę innych projektów, których instalację rekomenduje Dalishious and co.