Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2021, 16:15

Dragon Age 4 może pojawić się na EA Play Live 2021

Jest szansa, że na EA Play Live 2021 zobaczymy coś więcej z Dragon Age IV. Znane z wiarygodnych doniesień konto PlayStation Game Size na Twitterze twierdzi, że Electronic Arts może szykować się do udostępnienia wersji alfa przed lipcową prezentacją.

To, że powstaje nowa odsłona Dragon Age, wiemy od dłuższego czasu. Niestety, na razie nie przełożyło się to na nic więcej niż bardzo skromne teasery, a firma Electronic Arts nadal niechętnie wspomina o czwartej części serii. Jest jednak szansa, że wkrótce się to zmieni. Konto PlayStation Game Size na Twitterze uważa, że w lipcu najwyraźniej pojawi się wersja alfa Dragon Age IV, jeszcze przed pokazem EA Play Live 2021, a więc w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Należy zaznaczyć, że prowadzący profil nie znalazł tego w bazie danych PlayStation – jako źródło podał, cytujemy, „EA Playtest”, tym samym odnosząc się do platformy EA Playtesting, pozwalającej na wcześniejsze sprawdzenie gier lub ich zawartości. PlayStation Game Size nie sprecyzowało jednak, na czym dokładnie opiera swoją hipotezę. Niemniej jeśli byłaby ona zgodna z prawdą – a na to wskazuje względna wiarygodność źródła – możemy zgadywać, że Electronic Arts szykuje się do zaprezentowania czegoś konkretnego z Dragon Age IV. Po pokazie oficjalnego zwiastuna lub nagrania z rozgrywki mogłyby pojawić się materiały influencerów, którzy zawczasu sprawdziliby wersję alfa gry.

Oczywiście to tylko spekulacje, do tego oparte na mało szczegółowym przecieku. Oficjalnie Electronic Arts słowem nie wspomniało o możliwości pojawienia się Dragon Age w jakiejkolwiek formie na prezentacji EA Play Live 2021. Wydarzenie rozpocznie się 22 lipca o godzinie 19:00 czasu polskiego.