Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2021, 12:32

Dragon Age 4 pojawi się najwcześniej na wiosnę 2022 roku

Wygląda na to, że gra RPG Dragon Age 4 zadebiutuje na rynku najwcześniej w kwietniu 2022 roku. Wskazuje na to fakt, że EA na razie rzadko rozmawia o tym tytule i pracujących nad nim deweloperach.

W SKRÓCIE:

  1. Dragon Age 4 prawdopodobnie nie ukaże się przed kwietniem 2022 roku – wskazuje na to fakt, że EA na razie w ogóle nie mówi o tej grze i studiu BioWare;
  2. dyrektor finansowy EA wskazywał w 2019 roku, że gra prawdopodobnie ukaże się po roku finansowym 2022 (trwa on od początku kwietnia 2021 r. do końca marca 2022 r.).

Redaktorzy portalu TweakTown sugerują – wskazując na niedawną konferencję z inwestorami firmy Electronic Arts – że gra RPG Dragon Age 4 najprawdopodobniej ukaże się najwcześniej w roku finansowym 2023, czyli pomiędzy kwietniem 2022 r. i marcem 2023 r. Wskazuje na to fakt, że niektóre słowa w ogóle nie padły w czasie rozmowy. Nazwa studia BioWare pojawiła się w konwersacji tylko raz, zaś o markach Dragon Age i Mass Effect nie wspomniano w ogóle.

Mówiliśmy o grze piłkarskiej, mówiliśmy o grze Skate, mówiliśmy o nowej produkcji od Motive, mówiliśmy o nowej grze - Apex. Rozmawialiśmy o kilku nowych tytułach FIFA z naszej grupy mobilnej oraz o nowych grach mobilnych w Azji.

Chcę Wam powiedzieć, że nadal mamy bardzo dobre zdanie o wszystkich tych tytułach. Według nas powstają zgodnie z planem, wliczając w to nową grę od BioWare. Nie mamy więc nic nowego do przekazania, poza tym, że nadal czujemy się bardzo pewnie z naszym tegorocznym i przyszłorocznym portfolio. Mamy też kilka innych rzeczy, które są w trakcie procesu inkubacji i które, jak sądzimy, wzbogacą ten katalog w nadchodzącym roku – powiedział ostatnio Andrew Wilson.

Wnioski redaktorów TweakTown są zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami dyrektora finansowego EA – Blake’a Jorgensena – który w 2019 r. zasugerował, że Dragon Age 4 prawdopodobnie będzie projektem wydanym po roku finansowym 2022.

Dragon Age gdzieś tam jest, mówiliśmy o nim publicznie, prawdopodobnie pojawi się po roku fiskalnym 2022. Powinniście zakładać, że to istnieje i że trwają prace nad tym produktem - powiedział wówczas Jorgensen.

Warto przypomnieć, że – zgodnie z doniesieniami dziennikarza Jasona Schreiera sprzed kilku lat - produkcja Dragon Age 4 była kilkukrotnie zawieszana lub restartowana. EA przez jakiś czas planowało zrobić z tego tytułu grę-usługę, ale porażka Anthem ostatecznie pogrzebała ten koncept. Obecna wersja gry powstaje jako tytuł dla pojedynczego gracza.

  1. Recenzja gry Dragon Age: Inkwizycja - najlepsze RPG od czasu Skyrima
  2. Dragon Age: Inkwizycja – poradnik
  3. Dragon Age – strona oficjalna