Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2021, 09:50

BioWare studzi oczekiwania wobec Mass Effect 5 i Dragon Age 4 na EA Play 2021

Studio BioWare rozczarowało swoich fanów, ogłaszając, że na EA Play 2021 nie zostaną pokazane nowe materiały z nowych odsłon serii Mass Effect oraz Dragon Age.

Za trzy tygodnie odbędzie się tegoroczna edycja pokazu EA Play. Niestety, osoby, które miały nadzieję na nowe materiały z kontynuacji serii Mass Effect oraz Dragon Age IV będą musiały obejść się smakiem, gdyż żadna z tych gier nie pojawi się na prezentacji wydawcy. Tę złą nowinę przekazało na Twitterze studio BioWare. Zespół zapewnił, że ciężko pracuje nad kolejnymi odsłonami tych cykli, ale nie jest gotowy pokazać niczego nowego.

Brak obu gier na prezentacji jest rozczarowujący. Pierwszy zwiastun nowego Mass Effect pokazano w grudniu ubiegłego roku i od tego czasu nie udostępniono żadnych nowych materiałów. Wielu fanów miało nadzieję, że twórcy zaczną się chętniej dzielić konkretami po premierze Mass Effect: Legendary Edition, ale jak widać, tak się nie stało i musimy na razie uzbroić się w cierpliwość.

Jeszcze gorzej jest w przypadku Dragon Age 4. Na tę grę czekamy już wiele lat i na razie otrzymaliśmy jedynie kilka niewiele mówiących teaserów.

Oświadczenie BioWare każe się zastanowić co właściwie zobaczymy na EA Play Live 2021. Na pewno możemy spodziewać się materiałów z sieciowej strzelanki Battlefield 2042 oraz omówienia przyszłości Apex Legends. Potwierdzono także pierwszy gameplay z Lost in Random. Najpewniej pokazane zostaną również nowe odsłony sportowych marek firmy, w tym gry FIFA 21 oraz Madden NFL 21.

Wczoraj BioWare ujawniło Legacy Of The Sith, czyli nowy dodatek do MMORPG-a Star Wars: The Old Republic, wiec możliwe, że część pokazu zostanie poświęcona temu rozszerzeniu. Ponadto spekuluje się, że Electronic Arts może zapowiedzieć The Sims 5 oraz kontynuację cyklu Dead Space.

Przypomnijmy, że EA Play Live 2021 wystartuje 22 lipca o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwa ok. 40 minut. Wcześniej pokazany ma zostać krótki show poprzedzający główną prezentację. Jednym z partnerów imprezy będzie grupa medialna Webedia, właściciel GRYOnline.pl. Dzięki temu będziecie mogli oglądać specjalne transmisje poświęcone wydarzeniu na kanale YouTube TVGRY.

  1. Oficjalna strona EA Play Live