Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 18:58

Dragon Age 4: grafiki koncepcyjne z art booka sugerują miejsce akcji

W ubiegłym roku BioWare wydało art book podsumowujący 25 lat istnienia firmy. Znalazły się w nim grafiki koncepcyjne sugerujące miejsce akcji Dragon Age 4. Wynika z nich, że gra przeniesie nas do krain, których do tej pory nie widzieliśmy.

O Dragon Age 4 nadal niewiele wiadomo. Ostatnią oficjalną informację o grze otrzymaliśmy na początku stycznia, kiedy to zaprezentowana została grafika koncepcyjna ukazująca łucznika. Jak się okazuje, dodatkowe wskazówki na temat produkcji możemy znaleźć w książce BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development podsumowującej historię studia. Zamieszczono w niej bowiem szereg obrazków mogących sugerować miejsce akcji najnowszej odsłony cyklu. Wynika z nich, że w czasie przygody trafimy do Tevinteru oraz innych niepokazanych do tej pory lokacji (via Eurogamer).

O ile Tevinter nie stanowi raczej zaskoczenia wśród fanów serii (informacja na ten temat znalazła się w zakończeniu dodatku Intruz do Dragon Age: Inkwizycji), tak inne lokacje stanowią nowość. Na rysunkach pokazane zostało miedzy innymi otoczone wodą miasto, mogące budzić skojarzenie z Antivą, czyli stolicą państwa o tej samej nazwie, które sąsiaduje ze wspomnianym wcześniej imperium.

Inna zaprezentowana w art booku grafika przedstawia Strażnika Żałoby, strzegącego nekropolii. Lokacje tego typu charakterystyczne są dla Nevarry, w której to mieszkańcy nie palą zmarłych, tylko ich mumifikują. Państwo to, podobnie jak Antiva, graniczy z Tevinterem.

Na kartach książki znalazło się także miejsce dla grafik przedstawiających organizacje, które mogą pojawić się w grze. Sugerują one, że w czasie przygody natrafimy na członków Antivańskich Kruków, czyli elitarnej organizacji zabójców, oraz gildii rivańskich poszukiwaczy skarbów The Lords of Fortune.

Należy pamiętać, że są to grafiki koncepcyjne i nie wszystkie elementy w nich zawarte muszą trafić do ostatecznej wersji Dragon Age 4. Można jednak zobaczyć, jakie wizje gry mieli twórcy na przestrzeni ostatnich lat.

  1. BioWare – oficjalna strona studia
  2. Dragon Age – oficjalna strona