Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 20:22

Take Two zamyka stronę z cheatami do GTA Online. Jej twórcy muszą oddać pieniądze na cele charytatywne

Take-Two podjęło walkę z cheatami w GTA Online i przyczyniło się do zamknięcia strony LunaCheats. Jednocześnie twórcy witryny zobowiązali się przekazać swoje zyski na cele charytatywne.

Cheaty w GTA Online są prawdziwą plagą, która uprzykrza życie graczy. Wcześniej pisaliśmy o oddolnych inicjatywach użytkowników, którzy nękali osoby korzystające z różnego rodzaju ułatwień. Jak się okazuje, walkę z tym problemem toczy także Take-Two, czyli firma-matka Rockstara. Z jej inicjatywy zamknięta została strona LunaCheats, specjalizująca się w sprzedaży tego typu oprogramowania do oszukiwania. Dodatkowo zyski z tego przedsięwzięcia mają zostać przekazane na cele charytatywne.

Strona internetowa LunaCheats obecnie jest nieaktywna. Po wejściu na nią pojawia się jedynie krótki komunikat o następującej treści:

Po rozmowach z Take-Two Interactive bezzwłocznie zaprzestajemy prac konserwacyjnych, rozwoju i dystrybucji naszych cheatów. Przekażemy też nasze dochody na cele charytatywne wskazane przez Take-Two.

Przepraszamy całą społeczność Grand Theft Auto Online za wszystkie problemy, które spowodowało nasze oprogramowanie.

Take Two zamyka stronę z cheatami do GTA Online. Jej twórcy muszą oddać pieniądze na cele charytatywne - ilustracja #1
Źródło: https://lunacheats.org

Trzeba przyznać, że jest to niezwykle korzystne wizerunkowo zagranie. Take-Two nie tylko rozprawiło się z jedną ze stron dystrybuujących cheaty, chociaż w minimalnym stopniu ułatwiając życie graczom GTA Online, ale też zdecydowało się przekazać zyski na szczytny cel.

Warto zwrócić uwagę, że ostatnimi czasy walka z cheaterami nabiera rozpędu. Niecałe dwa tygodnie temu Bungie oraz Riot Games nawiązali współpracę, która ma na celu wyeliminowanie twórców oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie w grach.

  1. Take-Two – oficjalna strona