Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 17:20

Dlaczego Unfold Games odmówiło ekskluzywności w Epic Games Store i inne wieści

Dziś piszemy o sprzedaży Final Fantasy XV na Steamie, powodach, dla których studio Unfold Games odmówiło podpisania umowy o ekskluzywność gry DARQ na platformie Epic Games Store oraz premierze SUPERHOT na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ponad milion kopii Final Fantasy XV sprzedanych na Steamie

Ekipa Noctisa ma powody do świętowania. - Dlaczego Unfold Games odmówiło ekskluzywności w Epic Games Store i inne wieści - wiadomość - 2019-08-19
Ekipa Noctisa ma powody do świętowania.

Final Fantasy XV, czyli kolejna odsłona kultowego cyklu jRPG-ów od firmy Square Enix, jest dostępna na Steamie od marca ubiegłego roku. Według danych serwisu SteamSpy (dokładne liczby są widoczne jedynie dla osób, które zdecydowały się na finansowe wsparcie strony), do dziś na platformie firmy Valve sprzedało się ponad milion egzemplarzy tej produkcji. To drugi singlowy tytuł należący do popularnej serii, któremu udało się osiągnąć ten kamień milowy. Pierwszym było Final Fantasy VII (via Twisted Voxel).

Dlaczego Unfold Games odmówiło ekskluzywności w Epic Games Store

DARQ ostatecznie nie zostało tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. - Dlaczego Unfold Games odmówiło ekskluzywności w Epic Games Store i inne wieści - wiadomość - 2019-08-19
DARQ ostatecznie nie zostało tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Temat ekskluzywności gier na platformie Epic Games Store od przeszło pół roku rozpala emocje graczy na całym świecie. Część deweloperów się na nią zgadza, nie zważając na ewentualne negatywne opinie, inni wolą trzymać się od niej z daleka. Do tej drugiej grupy należy Unfold Games. Przedstawiciele studia przyznali, że gigant z Karoliny Północnej skontaktował się z nimi w celu omówienia warunków oddania na wyłączność Epic Games Store ich debiutanckiej produkcji – utrzymanej w klimatach horroru przygodówki DARQ. Choć oferta była lukratywna (obejmowała gwarancję minimalnego zysku), została ona odrzucona. Dlaczego?

Jak tłumaczą twórcy, wpłynęły na to trzy czynniki. Po pierwsze, Epic Games skontaktowało się z nimi tuż po tym, gdy światło dzienne ujrzał trailer gry ogłaszający jej datę premiery na Steamie. Gdyby w ostatniej chwili zdecydowali się na jej anulowanie, negatywnie wpłynęłoby to na ich reputację. Po drugie, DARQ jest obecne na platformie firmy Valve od końcówki 2018 roku. Wielu odbiorców dodało ją do swoich list życzeń i jeśli nie mogliby jej kupić w dniu premiery, wówczas z pewnością nie byliby zadowoleni, czego deweloperzy chcieliby uniknąć. W końcu po trzecie, Unfold Games wierzy w możliwość wyboru. Ich dzieło ukazało się na Steamie oraz GOG-u, zatem każdy może swobodnie zdecydować, z której platformy chce korzystać, co rzecz jasna nie byłoby możliwe w przypadku ekskluzywność dla Epic Games Store.

Oczywiście w sieci pojawiły się podejrzenia, że Unfold Games zamierza wykorzystać w ten sposób nastroje panujące obecnie wśród graczy, aby wypromować DARQ. Czy tak jest w istocie? Tego możemy się już nigdy nie dowiedzieć.

SUPERHOT debiutuje na Nintendo Switch

SUPERHOT, czyli przebojowy polski tytuł łączący elementy FPS-a i gry logicznej, zadebiutował dzisiaj na konsoli Nintendo Switch. Świat oficjalnie dowiedział się o tym podczas prezentacji Nintendo Indie World zorganizowanej przy okazji targów gamescom 2019. Tytuł można zakupić w Nintendo eShop za 29,99 złotych.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Streets of Rage 4
 2. Ghostrunner
 3. Grandia HD Collection
 4. Starsector
 5. AI: The Somnium Files
 6. REZ PLZ
 7. One Piece: Pirate Warriors 4
 8. Papetura
 9. King's Bounty II
 10. Shantae 5
 11. Persona 5: Royal
 12. Overwatch

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. X4: Split Vendetta zwiastun #1
 2. Sniper: Ghost Warrior Contracts gamescom 2019 trailer
 3. RAD zwiastun na premierę
 4. Praetorians: HD Remaster zwiastun #1
 5. Cook, Serve, Delicious! 3?! zwiastun #1
 6. Commandos 2: HD Remaster gamescom 2019 trailer
 7. Cliff Empire zwiastun na premierę
 8. Borderlands 3 Borderlands are yours
 9. Anodyne 2: Return to Dust zwiastun na premierę
 10. World of Warships: Legends zwiastun na premierę
 11. The Coma 2: Vicious Sisters zwiastun #1
 12. Shortest Trip to Earth zwiastun na premierę
 13. Order of Battle: Red Star zwiastun #1
 14. Overwatch Sigma - zwiastun rozgrywki
 15. Train Driver 2 zwiastun #1 (PL)