Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2022, 22:01

autor: Zuzanna Domeradzka

Hideo Kojima rozprawia się z plotkami o Death Stranding 2 i Abandoned

Hideo Kojima w najnowszym odcinku swojego podcastu Brain Structure zdementował plotki związane z Abandoned i ekskluzywnością Death Stranding 2 dla Google Stadii. Nazwał je bezpodstawnymi.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Jakiś czas temu, przy okazji podania informacji o śmierci usługi grania w chmurze Google Stadia, głośno zrobiło się o pewnych plotkach na temat kontynuacji Death Stranding. Rzekomo Hideo Kojima miał zawrzeć umowę z wiceprezesem Google, Philem Harrisonem, dotyczącej ekskluzywności Death Stranding 2 dla Stadii, a potem odrzucenia projektu ze względu na jego singleplayerowy charakter. Oficjalnie zaprzeczono tym pogłoskom, ale nie spowodowało to zduszenia ich do końca.

Death Stranding 2 a Google

W najnowszym odcinku podcastu Brain Structure Kojima twardo wypowiedział się na temat całej sprawy.

Plotki o tym, że Death Stranding, a nadto sequel, był w przygotowaniach jako tytuł ekskluzywny dla Google, są bezpodstawne; odrzucenie go przez Phila również jest niemożliwe. Nigdy nie powiedziałem Philowi niczego o tworzeniu kontynuacji Death Stranding. Nie wiem, skąd ktoś wyciągnął takie informacje.

I chociaż Kojima zdementował plotki o współpracy z Google, nie odniósł się do powstawania Death Stranding 2 ogólnie. Sequel więc najprawdopodobniej jest w przygotowaniu, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że odtwórca głównej roli w pierwszej części, Norman Reedus, zdradził, iż prace nad grą się rozpoczęły, a Kojima zareagował na to w sposób, który de facto potwierdził słowa aktora.

Wyjaśnienia na temat Abandoned

Kolejną kwestią, jaką poruszono w Brain Structure, była ta związana z Abandoned, tajemniczą grą powstającą w Blue Box Game Studios. Swego czasu głośno było o spekulacjach, jakoby Hideo Kojima był zaangażowany w ten projekt, a Abandoned stanowiło tak naprawdę nowe Metal Gear Solid. Pogłoski były już dementowane przez dewelopera gry, ale podejrzenia pozostały. Kojima zaś podczas podcastu stwierdził:

Nigdy nie rozmawiałem z Hasanem [Kahramanem, twórcą Abandoned – dop. red.]. Gra nie została jeszcze wydana, prawda? Nie sądzę, by on mógł w tym momencie cokolwiek zrobić lub powiedzieć w tej sprawie [co przekonałoby graczy – dop. red.], ale jeśli wypuści grę, wtedy ludzie zrozumieją. Więc może powinien się po prostu pospieszyć i ją wydać. [Pogłoski] potem ucichną. Ja i tak nie jestem w to w żaden sposób zaangażowany.

Sam Hasan Kahraman jakiś czas temu rozwiewał wątpliwości dotyczące rzekomego wstrzymania prac nad Abandoned. Atmosfera tajemnicy unosząca się nad tym projektem początkowo wygenerowała spory „hajp”, ale z czasem obrócił się on przeciwko twórcom, przeciągającym ujawnianie konkretów nt. gry w nieskończoność.