Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 11:10

autor: Sarge

Data premiery Lara Croft and the Guardian of Light

Po kilku miesiącach oczekiwań poznaliśmy dokładną datę premiery nowej gry z Larą Croft w roli głównej. Lara Croft and the Guardian of Light jest tytułem szykowanym na różnorodne platformy sieciowe i tak jak dotychczas spodziewano się jego premiery w sierpniu, tak dzisiaj te informacje się potwierdziły i wraz z zapowiedzią Microsoftu zostały jeszcze sprecyzowane.

Po kilku miesiącach oczekiwań poznaliśmy dokładną datę premiery nowej gry z Larą Croft w roli głównej. Lara Croft and the Guardian of Light jest tytułem szykowanym na różnorodne platformy sieciowe i dotychczas spodziewano się jego premiery w sierpniu. Dzisiaj te informacje się potwierdziły i wraz z zapowiedzią Microsoftu zostały jeszcze sprecyzowane.

Szczegółów dowiedzieliśmy się dzięki ogłoszonej przez amerykańską firmę akcji Summer of Arcade, w ramach której na Xbox Live Arcade co tydzień w okresie wakacyjnym mają trafiać nowe tytuły. Jednym z nich jest właśnie produkcja od Crystal Dynamics i jak się okazuje, stanie się ona dla nas dostępna do ściągnięcia 19 sierpnia (a dzień wcześniej dla Amerykanów).

Data premiery Lara Croft and the Guardian of Light - ilustracja #1

Nie jest jednak tajemnicą, że gra ukaże się też drogą dystrybucji sieciowej na PlayStation 3 i pecetach. Niestety na razie nie wiemy, czy powyższa data obowiązuje także na tych dwóch platformach. Na stosowne potwierdzenie w tej sprawie musimy jeszcze poczekać, ale wcześniej mówiło się raczej o równoczesnej premierze, więc jesteśmy dobrej myśli.

Już wiele razy pisaliśmy o Lara Croft and the Guardian of Light, ale warto na ponad miesiąc przed jej wydaniem przypomnieć, czego można się spodziewać. Główną bohaterką jest pani archeolog znana z serii Tomb Raider, ale jej najnowsze przygody będą miały trochę mniej wspólnego z macierzystą serią. Wprawdzie dalej będziemy skakać, wspinać się, eliminować przeciwników i rozwiązywać zagadki, ale tym razem całość zostanie przedstawiona w rzucie izometrycznym, a potowarzyszy nam wojownik Majów o imieniu Totec. Bardzo ważnym elementem tej odsłony będzie więc kooperacja – autorzy zapowiadali położenie dużego nacisku na ten aspekt rozgrywki.

W naszym serwisie można też obejrzeć kilka materiałów filmowych z gry, w tym te prezentowane na ostatnich targach E3. W czerwcu pokazano kolejny oficjalny trailer promujący tę pozycję, a oprócz tego mogliśmy też zobaczyć jak prezentuje się sama rozgrywka. Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższych linków.

Data premiery Lara Croft and the Guardian of Light - ilustracja #2

Potwierdzono również cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za nową odsłonę przygód pani archeolog w wersji na Xboksa 360. Chcąc ściągnąć ją z oferty Xbox Live Arcade będziemy musieli wydać 1200 punktów Microsoftu. Nie wiemy wprawdzie jak to się przełoży na wartość wersji na PlayStation 3 oraz pecety, ale wcześniej mówiło się o kwocie równej 15 dolarów. Biorąc pod uwagę, że często 1200 punktów na Xboksie 360 równa się 55 złotym na PlayStation Store, spodziewamy się takiej właśnie ceny w sklepiku Sony oraz na Steamie.

Warto jeszcze dodać, że w ramach akcji Summer of Arcade poza omawianą tu pozycją na Xbox Live Arcade w najbliższym czasie pojawią się też następujące propozycje: Limbo (21 lipca), Hydro Thunder Hurricane (28 lipca), Castlevania: Harmony of Despair (4 sierpnia) oraz Monday Night Combat (11 sierpnia).