Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 09:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Crusader Kings II: Mroczne Wieki z 1,1 mln sprzedanych egzemplarzy

Uznana gra strategiczna Crusader Kings II: Mroczne Wieki z 2012 roku, w ciągu trzech lat sprzedała się w nakładzie przekraczającym 1,1 mln egzemplarzy. Jednocześnie z opublikowanej infografiki wynika, że wszystkie mniejsze i większe dodatki do "podstawki" rozeszły się w ponad 8 mln sztuk.

Gra strategiczna Crusader Kings II: Mroczne Wieki zadebiutowała na komputerach osobistych 14 lutego 2012 roku. Po trzech latach obecności produkcji na rynku, firma Paradox Interactive postanowiła podsumować dokonania tytułu. W związku z tym opublikowano poniższą infografikę, z której wynika, że projekt sprzedał się w nakładzie przekraczającym 1,1 mln egzemplarzy, dodatki rozeszły się w 2,5 mln egzemplarzy, a pomniejsze DLC mogą się pochwalić wynikiem na poziomie 5,5 mln sprzedanych sztuk. Oznacza to, że z pozoru niszowa produkcja ma całkiem spore grono oddanych fanów, co zresztą potwierdzają dalsze informacje.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki - infografika.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczna
  • Deweloper: Paradox Development Studio
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 14 lutego 2012 roku

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na średni czas gry użytkowników Crusader Kings II: Mroczne Wieki. Wynosi on aż 99 godzin, przy czym jeden z graczy poświęcił na rozgrywkę 10,5 tys. godzin. Według Steama średnia ilość osób jednocześnie bawiących się grą wynosi 2500, a miesięcznie loguje się ponad 100 tys. strategów. Jak widać, pomimo kilku lat na karku, tytuł w dalszym ciągu cieszy się zainteresowaniem miłośników tego typu gier.

„Ciągle jesteśmy przytłoczeni popularnością Crusader Kings II. Dla wielu tysięcy osób to pierwsza gra Paradoxu. Ludzie cały czas opowiadają nam o powstawaniu i upadaniu ich dynastii oraz imperiów. Nasze gry zawsze koncentrowały się wokół historii, ale w Crusader Kings II postacie robią małe rzeczy na wielkiej scenie. Sądzę, że ludzie to lubią” – powiedział Henrik Fahraeus, wiodący designer w Paradox Development Studio.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki akcja rozgrywa się na wielkiej scenie. - Crusader Kings II: Mroczne Wieki z 1,1 mln sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-02-16
Crusader Kings II: Mroczne Wieki akcja rozgrywa się na wielkiej scenie.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to rozbudowana gra strategiczna autorstwa Paradox Development Studio, która oprócz zabawy w ramach „podstawki” oferuje zmagania w dodatkach Sword of Islam, Legacy of Rome, The Republic, The Old Gods, Sons of Abraham, Rajas of India, Charlemagne oraz Way of Life. Oczywiście tytuł doczekał się także zawartości tworzonej przez fanów. Warto w tym miejscu wspomnieć o znakomitym modzie A Game of Thrones, o którym szerzej przeczytacie w tym miejscu.