Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 9 marca 2020, 10:47

Crusader Kings 2: The Reaper’s Due za darmo

Paradox Interactive ponownie rozdaje gry za darmo. Do 18:00 można odebrać DLC do Crusader Kings 2 o tytule The Reaper’s Due. Dodatek wprowadza do gry mechanikę epidemii oraz wiele innych urozmaiceń.

W skrócie

  • Do 18:00 na platformie Steam można pobrać za darmo dodatek do Crusader Kings IIThe Reaper’s Due.
  • Rozszerzenie wprowadza do gry mechanikę plagi i sposoby na walkę z nią.
  • Do zabawy potrzebna jest podstawowa wersja produkcji, ta jednak już od jakiegoś czasu jest rozdawana w modelu free to play.

Firma Paradox Interactive zaskoczyła fanów kolejną darmową grą, udostępniając w promocji weekendowej na platformie Steam The Reaper’s Due. Należy się jednak śpieszyć, gdyż oferta wygaśnie o 18:00. Osobom zainteresowanym przypominam, że brak podstawowej wersji gry Crusader Kings II nie jest problemem, gdyż od października zeszłego roku jest ona oferowana w modelu free to play.

Epidemia – mam wrażenie, że firma Paradox Interactive nie wybrała tego dodatku przypadkowo. - Crusader Kings 2: The Reaper’s Due za darmo - wiadomość - 2020-03-09
Epidemia – mam wrażenie, że firma Paradox Interactive nie wybrała tego dodatku przypadkowo.

The Reaper’s Due nie jest pierwszym dodatkiem do gry Crusaders King II rozdawanym za darmo. W listopadzie można było zdobyć Sword of Islam, a w styczniu Sons of Abraham. Dodatkowo każdy, kto zapisze się do newslettera serii Crusaders King, otrzyma za darmo The Old Gods. Taka polityka firmy jest bez wątpienia podyktowana zbliżającą się wielkimi krokami premierą Crusader Kings III, która według zapowiedzi ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Rozszerzenie Crusader Kings II: The Reaper’s Due urozmaica rozgrywkę o zagrożenia związane z wybuchem epidemii. Dodatek w dużej mierze skupia się na pandemii Czarnej Śmierci – XIV-wiecznej zarazy, która mogła spowodować śmierć nawet 30-60% populacji ówczesnej Europy. W związku z tym gra została wzbogacona o nowe mechaniki i wydarzenia związane z panoszącą się po świecie chorobą. DLC zostało ciepło przyjęte przez fanów i może pochwalić się 88% pozytywnych opinii na platformie Steam.