Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2019, 10:51

Crusader Kings 2 za darmo na Steamie, gra przeszła na free-to-play

Firma Paradox Interactive udostępniła grę Crusader Kings II za darmo na Steamie. Nie jest jasne, jak długo będzie obowiązywać ta oferta, ale na czas jej trwania możecie bezpłatnie pobrać podstawową wersję tej średniowiecznej strategii.

Darmowy (i nieprzymusowy) bilet na krucjatę? Gdzie jest haczyk? - Crusader Kings II za darmo na Steamie, gra przeszła na free-to-play - wiadomość - 2019-10-18
Darmowy (i nieprzymusowy) bilet na krucjatę? Gdzie jest haczyk?

Tegoroczna edycja PDXCONU właśnie się rozpoczęła, jednak na krótko przed otwarciem imprezy firma Paradox Interactive zrobiła nam małą niespodziankę. Z okazji wydarzenia podstawowe wydanie Crusader Kings II zostało udostępnione za darmo na Steamie. Nie, raczej nie w ramach darmowego weekendu czy innej tego typu promocji. Ogłoszenie wydawcy jest nieco niejasne, ale brak odliczania do końca promocji na stronie gry na platformie Valve zdaje się wskazywać, że możemy zdobyć bezpłatny egzemplarzy drugiego Crusader Kings na stałe. Inną sprawą jest, czy akcja potrwa tylko do końca PDXCONu 2019, czy też – co bardziej prawdopodobne – tytuł na zawsze dołączył do grona produkcji free-to-play. Gdy sytuacja się rozjaśni, poinformujemy Was o tym w aktualizacji tego tekstu. Prócz tego na czas wydarzenia przeceniono wszystkie dodatki oraz pakiety Crusader Kings II.

Nie jest to pierwszy raz, gdy mamy szansę za darmo lub po taniości zdobyć tę rycerską strategię. Niecałe trzy miesiące temu gra trafiła do oferty Humble Bundle, i to ze wszystkimi dodatkami, o ile byliśmy skłonni wydać 58 złotych (dla porównania: w obecnej promocji Steama zestaw DLC wymaga wydania prawie 300 zł). Niemniej nawet fani od dawna posiadający Crusader Kings II nie pozostali obojętni na ogłoszenie Paradox Interactive. Rzecz jasna, nie interesuje ich sama darmowość gry – tymczasowa czy nie – lecz możliwość ukazania się kontynuacji. Nie jest tajemnicą, że twórcy od dawna przymierzają się do zakończenia wsparcia dwójki, co rok temu uzasadniano przepełnieniem jej zawartością, która zwyczajnie nie mieści się już na mapie gry (via Gamesindustry.biz). To z kolei otwiera drogę do wydania trzeciej odsłony, zwłaszcza że wskazywały na to inne działania wydawcy. Dość wspomnieć wrześniowy wpis firmy na Twitterze z Lindą Tiger, która przedstawiła się jako główna producentka nieujawnionej jeszcze produkcji. Nie wiedzieć czemu, zrobiła to trzymając spory miecz na tle rycerskiej zbroi.

Czy ten tajemniczy projekt to rzeczywiście Crusader Kings III? Dowiemy się wkrótce. Na razie możemy cieszyć się darmową wersją drugiej części strategicznego cyklu na Steamie.