Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2020, 11:00

autor: AlexB

Mortal Kombat 11 - zwiastun Spawna i problemy turnieju przez koronawirusa

Studio NetherRealm zaprezentowało zwiastun nowego bohatera w Mortal Kombat 11. Jest to znany z komiksów Spawn. Jego oficjalny debiut w grze zaplanowany jest na 24 marca. Prezentacja postaci odbyła się w cieniu zamieszania związanego z odwołaniem turnieju w Chicago z powodu koronawirusa.

W SKRÓCIE
  1. W Mortal Kombat 11 wkrótce pojawi się nowy bohater – Spawn.
  2. Zadebiutuje on w ramach wczesnego dostępu 17 marca, natomiast jego pełnoprawna premiera odbędzie się 24 marca.
  3. Informacje te zostały nieco przysłonięte przez zamieszane spowodowane zamknięciem dla publiczności turnieju Final Kombat 2020, który odbył się w miniony weekend w Chicago.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejnym bohaterem, który pojawi się w Mortal Komabat 11 w ramach przepustki sezonowej Kombat Pack, będzie Spawn. Zadebiutuje on w najnowszej odsłonie kultowego cyklu bijatyk w ramach wczesnego dostępu 17 marca, natomiast jego pełny, oficjalny debiut zaplanowano na 24 marca. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun nadchodzącego wojownika. Prezentuje on wachlarz zdolności, w tym efektowne Fatality, jakimi będzie mógł pochwalić się Spawn podczas pojedynków.

Spawn narodził się w 1992 roku na kartach komiksów autorstwa Todda McFarlane’a. Tak naprawdę superbohater to Al Simmons, członek amerykańskich służb specjalnych. Po tym jak został on zamordowany, zawarł pakt z demonem Malebolgią (utożsamianym z Szatanem) – w zamian za możliwość ponownego spotkania z żoną zobowiązał się on do służby Piekłu jako zabójca. W ten sposób Simmons powrócił do świata żywych, w nowym ciele zbudowanym z psychoplazmy i obdarzony nadnaturalnymi mocami.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy gościnny występ Spawna w jakiejś popularnej serii bijatyk. Wcześniej pojawił się on w Soulcalibur II oraz Soulcalibur II HD Online.

Spawna już wkrótce ujrzymy w Mortal Kombat 11. - Mortal Kombat 11 - zwiastun Spawna i problemy turnieju przez koronawirusa - wiadomość - 2020-03-09
Spawna już wkrótce ujrzymy w Mortal Kombat 11.

Z innych wieści związanych z Mortal Kombat 11, w miniony weekend w Chicago miał odbyć się turniej Final Kombat 2020. Niestety, został on zamknięty dla publiczności. Ponadto odwołano turniej kwalifikacyjny ostatniej szansy, w którym miało brać udział nawet przeszło 200 osób. Jak nietrudno się domyślić, powodem podjęcia tych kroków był koronawirus.

Choć studio NetherRealm obiecało, że zwróci koszt biletów wszystkim osobom, które je zakupiły, to i tak cała ta sytuacja wzbudziła spore kontrowersje. Wszystko dlatego, że decyzja o zmianach w turnieju Final Kombat 2020 pojawiła się zaledwie dzień przed startem wydarzenia, co może przywodzić na myśl analogiczną sytuację związaną z naszym katowickim IEM-em. Zdaniem części internautów, takie zachowania organizatorów są nieodpowiedzialne i nieakceptowalne (via VG247).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mortal Kombat 11
  2. Mortal Kombat 11 - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Mortal Kombat 11 – przyczajony smok, ukryty grind