Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2016, 20:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano Crusader Kings II: The Reaper’s Due

Firma Paradox Interactive zapowiedziała kolejny dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki, zatytułowany The Reaper’s Due. Tym razem deweloperzy skupią się na historycznych epidemiach, w tym na Czarnej Śmierci.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki zadebiutowało na PC-tach w 2012 roku, ale firma Paradox Interactive nie zamierza porzucać wiernych fanów produkcji i zapowiedziała kolejny dodatek, zatytułowany The Reaper’s Due. Nie podzielono się zbyt wieloma szczegółami na jego temat, ale wiadomo, że tym razem deweloperzy skupią się na historycznych epidemiach, w tym zwłaszcza na Czarnej Śmierci (dżuma), która w XIV wieku pozbawiła życia 30 – 60% (dokładne dane nie są znane) mieszkańców Europy.

Rozszerzenie wprowadzi nowe elementy rozgrywki. Przede wszystkim będą to wspomniane epidemie, rozprzestrzeniające się od prowincji do prowincji, wpływające negatywnie na liczebność armii i wpływy. Przed chorobami będzie można bronić się dzięki lekarzom i szpitalom, a w ostateczności chronić władcę, nie zważając na los podwładnych. Ponadto dobrze prosperujące prowincje w pokojowych królestwach będą płacić pokaźne dywidendy w złocie i sile roboczej, a wszystko to uzupełnią nowe łańcuchy zdarzeń. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy The Reaper’s Due zadebiutuje na rynku. W opublikowanym komunikacie ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi to „wkrótce”.

Epidemie zawitają do Crusader Kings II: Mroczne Wieki. - Zapowiedziano Crusader Kings II: The Reaper’s Due - wiadomość - 2016-07-21
Epidemie zawitają do Crusader Kings II: Mroczne Wieki.
Crusader Kings II: The Reaper’s Due:
  • kolejne rozszerzenie do strategii Crusader Kings II: Mroczne Wieki;
  • skoncentruje się na historycznych epidemiach;
  • ukazać ma się wkrótce, ale nie znamy dokładnego terminu.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki w ciągu swojego życia doczekało się już kilkunastu rozszerzeń. Ostatnim z nich jest Conclave z lutego bieżącego roku, które znacząco wzmocniło rolę wasali podczas rozgrywki. Natomiast wcześniej udostępniono m.in. dwa koczownicze plemiona Mongołów oraz Tatarów w dodatku Horse Lords. W Charlemagne skupiono się na osobie Karola Wielkiego, w The Republic rozbudowano system ekonomiczny i handlowy, a w Legacy of Rome deweloperzy przedstawili Cesarstwo Bizantyjskie. Oczywiście to nie wszystkie rozszerzenia – o pozostałych przeczytacie w naszej encyklopedii.