Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Charlemagne (PC)
OkładkaCrusader Kings II: Charlemagne (PC)

Crusader Kings II: Charlemagne PC

Dodatek do wydanej w 2012 roku gry Crusader Kings II od studia Paradox, stanowiącej drugą odsłonę serii strategicznej, opartej na mechanice cyklu Europa Universalis.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | strategiczne wojenne

Crusader Kings II: Charlemagne Premiera PC

14października2014

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crusader Kings II: Charlemagne

Europa Universalis IV

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Victoria II

Crusader Kings II: Charlemagne jest kolejnym rozszerzeniem do wydanej w 2012 roku gry Crusader Kings II, stanowiącej drugą odsłonę spin-offowej serii strategicznej, opartej na mechanice cyklu Europa Universalis. Dodatek skupia się na osobie Karola Wielkiego, odwołując się do pochodzącego z języka francuskiego miana Charlemagne, jakim określany był ten średniowieczny władca, król Franków i założyciel Świętego Imperium Rzymskiego.

Akcja gry przenosi nas w czasie do roku 769, do początków panowania Karola Wielkiego. Stworzone przez niego w 800 roku państwo, złożone z Królestwa Niemieckiego oraz równoważnych mu Królestw Włoch i Burgundii, stanowiło średniowieczną kontynuację idei i kształtu politycznego cesarstwa zachodniorzymskiego, istniejącego formalnie w IV i V wieku n.e. Wprowadzona w opisywanym dodatku kampania koncentruje się na najważniejszych wydarzeniach z okresu panowania Karola i toczących się za jego rządów konfliktach.

Wraz z rozszerzeniem otrzymujemy cały szereg nowych wydarzeń specjalnych, ściśle związanych z osobą bohatera, nieobecne w podstawowej wersji gry kultury oraz nowy system zmian klimatycznych i pór roku. W dodatku wprowadzono też kilka zmian (m.in. przebudowanie systemu regencji) oraz zupełnie nowych funkcjonalności, takich jak możliwość stworzenia nowego państwa wraz z jego flagą i unikalną nazwą. Nasze działania w roli średniowiecznego cesarza podsumowują zaś specjalne roczne kroniki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 32  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Charlemagne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: Charlemagne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7