Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2014, 11:59

Crusader Kings II: Charlemagne ukaże się 14 października

Studio Paradox Interactive ogłosiło, że dodatek Crusader Kings II: Charlemagne zadebiutuje 14 października. Twórcy wypuścili także nowy materiał video pokazujący to rozszerzenie w akcji.

Mamy dobre wieści dla fanów strategii firmy Paradox Interactive. Szwedzkie studio właśnie ogłosiło, że dodatek Crusader Kings II: Charlemagne trafi do sprzedaży 14 października. Przy okazji autorzy wypuścili także nowy filmik omawiający atrakcje, jakie zaoferuje to rozszerzenie. Na produkcję bez wątpienia czeka wielu graczy, gdyż niedawno twórcy pochwalili się, że od czasu premiery w 2012 roku udało im się sprzedać ponad milion egzemplarzy Crusader Kings II: Mroczne Wieki, co jak na grę tego typu jest bardzo imponującym wynikiem. Natomiast samych DLC sprzedano 7 mln, co pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na dalsze rozwijanie projektu. Dlatego bez wątpienia Paradox Interactive ma w planach jeszcze co najmniej kilka dodatków.

Przypomnijmy, że Crusader Kings II: Charlemagne skupi się na osobie Karola Wielkiego, a akcja rozszerzenia rozpocznie się w roku 769. Autorzy obiecują potężny zestaw nowych wydarzeń specjalnych, ściśle związanych z osobą tego władcy, nieobecne w podstawowej wersji gry kultury oraz nowy system zmian klimatycznych i pór roku.

Nie zapomniano także o zmianach w mechanizmach rozgrywki, z których najważniejszą jest gruntowne przebudowanie systemu regencji oraz wprowadzenie nowych funkcji, takich jak opcja stworzenia nowego państwa wraz z jego flagą i unikalną nazwą. Miłym dodatkiem powinny okazać się także specjalne roczne kroniki podsumowujące nasze dokonania w roli średniowiecznego władcy.

  1. Crusader Kings II– strona oficjalna gry