Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2016, 10:49

autor: Adrian Werner

Crusader Kings II: Conclave - zapowiedziano kolejne rozszerzenie do strategii studia Paradox

Studio Paradox zapowiedziało Crusader Kings II: Conclave, czyli jedenaste duże rozszerzenie do strategii z 2012 roku. Dodatek skoncentruje się na zwiększeniu wpływu wasali na rozgrywkę.

W przyszłym miesiącu fani strategii Crusader Kings II będą świętowali czwartą rocznicę premiery. Pomimo tylu lat na karku, gra wciąż cieszy się dużą popularnością i dlatego studio Paradox ani myśli porzucać produkcji kolejnych dodatków do tego przeboju. Zespół właśnie zapowiedział nowe rozszerzenie, które otrzymało tytuł Crusader Kings II: Conclave. Premiera ma nastąpić w najbliższych miesiącach i na razie autorzy nie są gotowi podać bardziej konkretnego terminu.

Crusader Kings II: Conclave znacząco rozszerzy i wzmocni rolę wasali w rozgrywce. Dzięki dodatkowi rada zarządzająca ziemiami wchodzącymi w skład królestwa będzie się domagała realnego wpływu na nasze decyzje. Każdy podległy nam książę zacznie oczekiwać od nas szacunku i posłuchu, niezależnie od tego, czy posiada jakiekolwiek kompetencje. Osoby, które zostaną zlekceważone mogą poczuć się tak urażone, że zaczną spiskować przeciwko królowi. Priorytetem stanie się więc dbanie o zadowolenie członków rady, gdyż to zminimalizuje niebezpieczeństwo wybuchu wojny domowej lub rebelii. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż każdy wasal ma posiadać odmienne cele i osobowość, a pogodzenie często przeciwstawnych ambicji wymagać będzie dużej wirtuozerii.

Po zainstalowaniu Crusader Kings II: Conclave rada uzyska możliwość przeprowadzania głosowań nad zmianami w prawach rządzących królestwem. Oczywiście, gracz będzie mógł próbować ograniczać ich wpływy i uzyska sporo dodatkowych okazji do rozgrywania pałacowych intryg. Ponadto przerobiony zostanie system nauczania potomków monarchów, w ramach którego pojawią się nowe cechy oraz wydarzenia.

Autorzy zamierzają także zmodyfikować system dyplomatyczny, który położy nacisk na sojusze przypieczętowane małżeństwami, zawiązywanie koalicji oraz tworzenie paktów o nieagresji. Ulepszenia czekają również system walki. Zwiększy się znaczenie morale i pojawią się nowe zasady funkcjonowania oddziałów najemników.

Tak jak wszystkie poprzednie dodatki, Crusader Kings II: Conclave ma wymagać posiadania podstawowej wersji gry. Warto na koniec wspomnieć, że będzie to już jedenaste duże rozszerzenie do tej strategii.

  1. Crusader Kings II – oficjalna strona gry
  2. Średniowiecze pełną gębą - recenzja gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki