Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Rajas of India (PC)
OkładkaCrusader Kings II: Rajas of India (PC)

Crusader Kings II: Rajas of India PC

Szósty dodatek do strategii Crusader Kings II z 2012 roku opracowanej przez studio Paradox Interactive.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | strategiczne wojenne

Crusader Kings II: Rajas of India Premiera PC

25marca2014

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crusader Kings II: Rajas of India

Europa Universalis IV

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Knights of Honor

Crusader Kings II: Rajas of India to szóste duże rozszerzenie do strategii Crusader Kings II z 2012 roku. Opracowało je studio Paradox Interactive, czyli autorzy podstawowej wersji gry i wszystkich wcześniejszych dodatków.

Zgodnie z tytułem, produkcja rozszerza miejsce akcji o tereny Indii oraz wschodniej Persji, oferując w sumie obszar dwukrotnie większy niż mapa z pierwowzoru. Dodatek wprowadza setki nowych prowincji w Centralnej Azji, a grywalny teren obejmuje także część Syberii. Dzięki Crusader Kings II: Rajas of India kierowani przez graczy europejscy władcy mogą rozszerzyć swoje wpływy na nowe tereny, ale największą atrakcją dodatku jest opcja wcielenia się w indyjskiego radżę. Rozgrywkę rozpoczynamy wtedy w dowolnym okresie między rokiem 1066 a 1337. Ponadto posiadacze wcześniejszego rozszerzenia, Crusader Kings II: The Old Gods, otrzymują szansę wystartowania znacznie wcześniej – w 867 roku.

Zanim zaczniemy rządy indyjskim radżą, musimy wybrać między trzema religiami – buddyzmem, hinduizmem i dżinizmem. Decyzja ta w istotny sposób wpływa na dalszy przebieg rozgrywki, gdyż każda wiara posiada własny zestaw zalet oraz obowiązków. Pojawiają się też liczne nowe elementy, takie jak dżungle i słonie oraz przede wszystkim system kastowy, rządzący się innymi zasadami niż znany z podstawki europejski feudalizm.

Crusader Kings II: Rajas of India oferuje również unikalny zestaw wydarzeń historycznych oraz decyzji, do podejmowania których zmuszany jest gracz. Ponadto pojawiła się dodatkowa skórka interfejsu, bardziej pasująca do azjatyckich klimatów. Sporą atrakcją są także nowe opcje związane z rozgrywkami sieciowymi oraz modyfikacjami, obsługiwanymi przez usługę Steam. Funkcje te pojawiły się najpierw w Europa Universalis IV, a następnie zostały przeniesione do wcześniejszej gry studia Paradox Interactive.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Rajas of India

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: Rajas of India Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7