Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2018, 11:16

Holy Fury kolejnym dodatkiem do Crusader Kings II

Studio Paradox zapowiedziało Crusader Kings II: Holy Fury, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii. Skoncentruje się on na bałtyckich wyprawach krzyżowych, oferując liczne nowości związane z religiami. Pojawi się także opcja zabawy w fikcyjnej wersji Europy oraz na losowo wygenerowanej mapie.

Dodatek ukaże się w tym roku. - Holy Fury kolejnym dodatkiem do Crusader Kings II - wiadomość - 2018-05-21
Dodatek ukaże się w tym roku.
CRUSADER KINGS II: HOLY FURY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paradox Developments
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Od premiery Crusader Kings II minęło już sześć lat, a mimo to produkcja wciąż cieszy się dużą popularnością. Duża w tym zasługa ciągłego rozwijania gry za pomocą dodatków. Podczas odbywającego się właśnie Sztokholmie konwentu PDXCON 2018 firma Paradox Interactive zapowiedziała kolejne DLC, zatytułowane Crusader Kings II: Holy Fury.

Ma to być rozszerzenie niesamodzielne, więc do zabawy wymagana będzie podstawowa wersja Crusader Kings II. Nie podano dokładnej daty premiery dodatku, ograniczając się do stwierdzenia, że nastąpi ona w tym roku.

Dodatek skoncentruje się na tzw. północnych wyprawach krzyżowych, zwanych również bałtyckimi, czyli krucjatach katolickich krajów przeciwko swoim pogańskim sąsiadom na północy Europy. Gracze będą mogli pokierować dowolną ze stron tych konfliktów.

Dzięki Crusader Kings II: Holy Fury władcy krajów pogańskich otrzymają opcję zreformowania praktykowanej na podległych im terytoriach religii, dając początek nowemu kościołowi i odmiennym zasadom wiary. Zabawę wzbogaci także pojawienie się tzw. legendarnych linii krwi, w ramach których spadkobiercy wielkich wojowników otrzymają specjalne bonusy. Dodane także zostaną liczne nowe wydarzenia związane z krucjatami.

DLC wprowadzi do gry loże pogańskich wojowników, w szeregach których postacie będą mogły awansować i zyskiwać dodatkowe umiejętności oraz nowych sojuszników. Istotną rolę odegrają także koronacje, wymuszając na władcach znajdowanie duchownych gotowych w ceremoniach potwierdzić, że ich władza pochodzi od Boga. Ciekawie zapowiada się także możliwość rozpoczęcia zabawy na fikcyjnej mapie Europy, podzielonej między wiele małych państewek walczących o swoją pozycję, jak również opcja rozegrania kampanii na losowej mapie.

Ponadto oddani katolicy będą mogli stać się świętymi, co zapewni chwałę ich następcom oraz znacząco zwiększy znaczenie miejsc ich wiecznego spoczynku. Z kolei w krajach pogańskich pojawią się nowe prawa związane z sukcesją. Rady starszyzny będą mogły mieć wpływ na podział terytoriów między spadkobierców, a bracia otrzymają opcję toczenia pojedynków o spuściznę po ojcu, co ułatwi unifikację podzielonych ziem.

Warto dodać, że zgodnie z tradycją wraz z premierą dodatku ukaże się darmowa aktualizacja do Crusader Kings II, która ma zaoferować sporo zmian i nowości, w tym te obejmujące mechanizmy dotyczące krucjat.

  1. Oficjalna strona dodatku