Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Holy Fury (PC)

Crusader Kings II: Holy Fury PC

Holy Fury to dodatek do pecetowej strategii Crusader Kings II. Rozszerzenie koncentruje się na północnych wyprawach krzyżowych, zwanych również bałtyckimi. Rozbudowuje przede wszystkim elementy związane z religiami, zarówno katolicką, jak i wierzeniami pogańskimi.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze | historyczne

PC Windows
Okładka Crusader Kings II: Holy Fury (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13listopada2018

13listopada2018

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusader Kings II: Holy Fury to wydany na PC dodatek do strategii Crusader Kings II z 2012 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga podstawowej wersji gry. Obie produkcje opracowało studio Paradox Developments, mające na koncie również takie tytuły jak Hearts of Iron IV, Stellaris czy Europa Universalis IV.

Mechanika

Holy Fury nie wprowadza radykalnych zmian do formuły Crusader Kings II. Zamiast tego autorzy postawili na dodanie nowej zawartości i rozwinięcie kilku aspektów gry. Dodatek koncentruje się na tzw. północnych wyprawach krzyżowych, zwanych również bałtyckimi, czyli krucjatach katolickich krajów przeciwko swoim pogańskim sąsiadom na północy Europy. Gracze mogą pokierować dowolną ze stron tych konfliktów.

Dzięki wydanemu na PC Crusader Kings II: Holy Fury władcy krajów pogańskich otrzymują opcję zreformowania praktykowanej na podległych im terytoriach religii, dając początek nowemu kościołowi i ustalając odmienne zasady wiary. Zabawę wzbogaca także pojawienie się tzw. legendarnych linii krwi, w ramach których spadkobiercy wielkich wojowników otrzymują specjalne bonusy. Dodano również liczne nowe wydarzenia związane z krucjatami.

DLC wprowadza do gry loże pogańskich wojowników, w szeregach których postacie mogą awansować i zyskiwać dodatkowe umiejętności oraz nowych sojuszników. Istotną rolę odgrywają także koronacje, wymuszając na władcach znajdowanie duchownych gotowych w ceremoniach potwierdzić, że ich władza pochodzi od Boga. Ciekawie prezentuje się także możliwość rozpoczęcia zabawy na fikcyjnej mapie Europy, podzielonej między wiele małych państewek walczących o swoją pozycję, jak również opcja rozegrania kampanii na losowej mapie.

Ponadto dzięki Crusader Kings II: Holy Fury oddani katolicy mogą stać się świętymi, co zapewnia chwałę ich następcom oraz znacząco zwiększa znaczenie miejsc ich wiecznego spoczynku. Z kolei w krajach pogańskich pojawiły się nowe prawa związane z sukcesją. Rady starszyzny mogą mieć wpływ na podział terytoriów między spadkobierców, a bracia otrzymują opcję toczenia pojedynków o spuściznę po ojcu, co ułatwia unifikację podzielonych ziem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Crusader Kings II: Holy Fury

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Holy Fury

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Crusader Kings II: Holy Fury

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • ntel Pentium 4 2.4 GHz / AMD Athlon 64 3500+ 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT / Radeon X1900 lub lepsza
  • Windows 7
Holy Fury kolejnym dodatkiem do Crusader Kings II
Holy Fury kolejnym dodatkiem do Crusader Kings II

wiadomość20 maja 2018

Studio Paradox zapowiedziało Crusader Kings II: Holy Fury, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii. Skoncentruje się on na bałtyckich wyprawach krzyżowych, oferując liczne nowości związane z religiami. Pojawi się także opcja zabawy w fikcyjnej wersji Europy oraz na losowo wygenerowanej mapie.