Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2015, 11:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mod Crusader Kings 2: A Game of Thrones zadebiutował w pełnej wersji

Od kilkunastu godzin dostępna jest wersja 1.0 modyfikacji A Game of Thrones dla gry strategicznej Crusader Kings II: Mroczne Wieki. Mod wprowadza do zabawy przede wszystkim świat wykreowany przez George’a R. R. Martina w serii powieści Pieśń lodu i ognia, ale nie tylko.

Modyfikacja Crusader Kings 2: A Game of Thrones to efekt kilku lat pracy. - Mod Crusader Kings 2: A Game of Thrones zadebiutował w pełnej wersji - wiadomość - 2015-11-04
Modyfikacja Crusader Kings 2: A Game of Thrones to efekt kilku lat pracy.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki, popularna gra strategiczna firmy Paradox Interactive, doczekała się premiery powstającej od dłuższego czasu modyfikacji A Game of Thrones. Mod od kilkunastu godzin dostępny jest w wersji 1.0. By się nim cieszyć, przede wszystkim musicie posiadać 64-bitowy system operacyjny i 4 GB RAM-u, gdyż 32-bitowe OS-y i mniejsza ilość pamięci mogą powodować problemy z działaniem projektu. Ponadto trzeba dysponować samą grą w wersji 2.4.5. Jeżeli spełniacie te warunki, to pobieracie odpowiedni plik (adres strony znajdziecie nieco niżej) i go po prostu instalujecie (tylko wersja dla Windowsów). Natomiast użytkownicy OSX i Linuxa muszą samodzielnie skopiować pliki do folderu „/Paradox Interactive/Crusader Kings II/mod”, wcześniej usuwając znajdujące się tam dane.

Crusader Kings 2: A Game of Thrones zmienia nieco zasady znane z podstawowej wersji gry. - Mod Crusader Kings 2: A Game of Thrones zadebiutował w pełnej wersji - wiadomość - 2015-11-04
Crusader Kings 2: A Game of Thrones zmienia nieco zasady znane z podstawowej wersji gry.

Po wykonaniu tych czynności możecie cieszyć się z modyfikacji, w której trafiamy do fantastycznego świata wykreowanego przez George’a R. R. Martina w serii powieści Pieśń lodu i ognia (A Song of Ice and Fire). Oprócz tego twórcy wprowadzili zmiany w rozgrywce - np. w „podstawce” walczymy o kontrolę nad różnymi królestwami, a w Crusader Kings 2: A Game of Thrones staramy się jedynie przejąć Iron Throne. Ponadto lordowie mogą toczyć ze sobą pojedynki, zwierzęta pomagają w walce i nie tylko. Mod nie jest jednak wierną kopią książek, gdyż podobnie jak „podstawka” umożliwia rozgrywanie rozmaitych, dynamicznie zmieniających się scenariuszy. Krótko pisząc, warto sprawdzić.

Crusader Kings II: Mroczne Wieki to zaawansowana gra strategiczna z 2012 roku. Przygoda rozpoczyna się w 1066 roku, a naszym zadaniem jest poprowadzenie swojego rodu przez tytułowe mroczne wieki. By tego dokonać nierzadko musimy zawiązywać sojusze, knuć intrygi, a czasami ruszyć na wojnę. Z pozoru niszowa produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy.