Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2004, 08:26

Command & Conquer: Red Alert 3 w produkcji!

Już niedługo, bo 31 sierpnia 2005 roku minie dokładnie dziesięć lat, odkąd pierwsza gra z serii Command & Conquer pojawiła się na rynku. Od tamtego czasu w branży komputerowej rozrywki zaszło wiele zmian. Firma Westwood Studios – pionier w produkcji strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym – przestała istnieć a wszelkie prawa do kultowej marki zostały w Electronic Arts.

Już niedługo, bo 31 sierpnia 2005 roku minie dokładnie dziesięć lat, odkąd pierwsza gra z serii Command & Conquer pojawiła się na rynku. Od tamtego czasu w branży komputerowej rozrywki zaszło wiele zmian. Firma Westwood Studios – pionier w produkcji strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym – przestała istnieć a wszelkie prawa do kultowej marki zostały w Electronic Arts. Można się długo zastanawiać, czy fakt ten wpłynął dobrze na rozwój całej serii – większość starych fanów z pewnością powie, że nie. Ale nawet oni, zniesmaczeni najnowszymi odsłonami Command & Conquer, poczują mocniejsze bicie serca na wieść o kolejnym odcinku. Panie i Panowie, trzecia część Red Alert jest już w produkcji.

O rozpoczęciu prac nad kolejną, licząc dodatki czternastą grą z serii Command & Conquer, poinformował wczoraj wszystkich zainteresowanych Mark Skaggs z Electronic Arts. Program będzie wykorzystywać zmodernizowany silnik Sage, który można było podziwiać już przy okazji Command & Conquer: Generals a za produkcję całości odpowiedzialny będzie ten sam zespół, który przyczynił się do powstania m.in. Command & Conquer: Red Alert 2 i jej oficjalnego rozszerzenia Yuri’s Revenge.

Jak zapewnia Mark Skaggs, już wkrótce w sieci pojawi się oficjalna zapowiedź prac nad Red Alert 3. Być może wtedy dowiemy się większej ilości szczegółów, zwłaszcza na temat fabuły gry.