Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2010, 10:57

autor: Jiker

CCP zapowiada czternasty dodatek do EVE Online

Islandzka firma CCP zapowiedziała oficjalnie kolejny, trzynasty dodatek do kosmicznego MMO EVE Online. Rozszerzenie Incursion zostanie wydane w listopadzie tego roku i standardowo będzie dostępne za darmo dla wszystkich osób opłacających abonament.

Islandzka firma CCP zapowiedziała oficjalnie kolejny, czternasty dodatek do kosmicznego MMO EVE Online. Rozszerzenie Incursion zostanie wydane w listopadzie tego roku i standardowo będzie dostępne za darmo dla wszystkich osób opłacających abonament.

Akcja dodatku będzie się koncentrować wokół tzw. Sansha’s Nation, czyli swoistej utopijnej organizacji parapolitycznej założonej przez potentata Sanshę. Gracze będą mogli zrzeszać się i kooperować w celu przeciwstawienia się nielegalnemu wtargnięciu Sanshy, obalenia jego reżimu i powrotu do normalności. W rozszerzeniu nie zabraknie również fabularnych eventów. Incursion ma być jedną z pierwszą prób przekonania graczy do nawiązywania szeroko zakrojonej współpracy w PvE.

CCP zapowiada czternasty dodatek do EVE Online - ilustracja #1

Dodatkowo za sprawą Incursion osoby grające w EVE Online otrzymają: możliwość skorzystania ze zaktualizowanego kreatora avatarów, dostęp do sanchowego Mothershipa i Fighterbombera, nowy statek przeznaczony do salvagingu (tzw. Noctis), zmiany w funkcjonowaniu NPC oraz usprawnioną sztuczną inteligencję, oprawę graficzną, a także nowy loot i nagrody.

Incursion wprowadzi również uproszczenia w systemie Planetary Interaction. Nie zabraknie ponadto zmian czysto technicznych, których celem będzie m.in. zwiększenie wydajności. Gracze otrzymają także oficjalne wsparcie dla rozgrywki na wielu ekranach i dynamicznego rozciągania poszczególnych okienek. Ponadto istotne mogą się okazać poprawki mające na celu ograniczenie lagów. To właśnie one przez wielu graczy podawane są jako jeden z największych problemów EVE Online.

Nowości wprowadzone zostaną też w ramach platformy społecznościowego EVEGate. Oprócz drobnych poprawek, wdrożony zostanie nowy system grup dyskusyjnych, mający ułatwić proces komunikacji pomiędzy graczami.

Według nieoficjalnych wieści, dodatek Incursion zostanie udostępniony przez CCP 16 listopada. Do tego czasu powinniśmy poznać szereg dodatkowych informacji na temat rozszerzenia. Będą one publikowane za pośrednictwem oficjalnych stron gry na Facebooku, Twitterze oraz za sprawa devbloga CCP.