Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 18:50

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Call of Duty: Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts?

Arvind Bhatia, analityk ze znanej firmy Sterne Agee, przyznał, że istnieją spore szanse, iż najnowsza odsłona serii Call of Duty o podtytule Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż poprzednia część cyklu. Badacze spodziewają się, że w czwartym kwartale tego roku do sklepów może powędrować aż o 3 milionów egzemplarzy gry mniej niż w przypadku wydanego w 2013 roku Ghosts.

Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts? - Call of Duty: Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts?  - wiadomość - 2014-09-30
Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts?
Call of Duty: Advanced Warfare w skrócie:
  • Producent: Sledgehammer Games
  • Wydawca: Activision
  • Gatunek: FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Data premiery: 4 listopada 2014

Call Of Duty: Advanced Warfare, najnowsza odsłona bijącej rekordy popularności serii, zadebiutuje na rynku już niedługo, bo 4 listopada bieżącego roku. Nie dziwi zatem coraz większe zainteresowanie ze strony branży w kontekście wyników sprzedaży wspomnianej produkcji, o których już wkrótce będzie niewątpliwie bardzo głośno. Najpewniej, tak jak w przypadku poprzedników, będą one godne podziwu, jednak czy tak samo wysokie jak jeszcze kilka lat temu? Arvind Bhatia, analityk z firmy Sterne Agee, stwierdził, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż najnowsza odsłona serii Call of Duty sprzeda się gorzej niż wydane przed rokiem Call of Duty: Ghosts. Badacze przewidują, że w czwartym kwartale tego roku do sklepów powędruje o 15% mniej egzemplarzy Advanced Warfare niż poprzedniej części cyklu. W tym przypadku będzie to różnica wynosząca aż 3 miliony egzemplarzy.

Naturalnie powyższe informacje nie zostały wyssane z palca. Bhatia opiera swoje przypuszczenia na kilku argumentach. Zwraca on uwagę, że potencjalni odbiorcy mogą być rozczarowani poziomem reprezentowanym przez Ghosts, dlatego też z kupnem nowej odsłony poczekają na jej optymistyczne recenzje. Po drugie, w tym roku analitycy spodziewają się spadku sprzedaży oprogramowania dla konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360 o odpowiednio 50 i 46 procent. Analityk zwraca również uwagę na to, że wiele osób ciągle jeszcze zastanawia się nad kupnem którejś z konsol ósmej generacji (PS4, XOne). Dopóki nie zdecydują się oni na jakąś platformę, dopóty będą musieli odłożyć zakup nowego CoD-a na później.

Call of Duty: Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts?  - ilustracja #3

Jeżeli Advanced Warfare sprzeda się gorzej niż Ghosts, będzie to już drugi rok z kolei, kiedy popularność serii Call of Duty spada względem ubiegłych lat.

Wszystkie powyższe informacje dotyczą oczywiście sprzedaży gry w początkowym etapie jej obecności na rynku. Niewykluczone, że w ogóle nie znajdą one swojego faktycznego odzwierciedlenia; wszak to tylko i wyłącznie przypuszczenia. Istnieje bowiem kilka faktów, które świadczyć mogą o zdecydowanie lepszej od omawianej wyżej sprzedaży omawianego tytułu.

Przede wszystkim Advanced Warfare nie będzie miało konkurenta w postaci nowej odsłony serii Battlefield o podtytule Hardline. Produkcja ta zaliczyła bowiem jakiś czas temu opóźnienie i trafi na rynek dopiero w marcu 2015 roku. Nie bez znaczenia może być również fakt, iż tym razem firma Activision zdecydowała się postawić na zupełnie inne uniwersum niż w przypadku poprzednich odsłon serii. W Call Of Duty: Advanced Warfare prym wieść będą futurystyczne pole walki, egzoszkielety i ulepszona warstwa wizualna. Bardzo możliwe, że nowy CoD, wyróżniający się między innymi swoją stylistyką od poprzednich odsłon, przyciągnie do siebie znudzonych wtórnymi pomysłami graczy. Jak jednak będzie naprawdę – przekonamy się za kilka miesięcy, kiedy to opublikowane zostaną pierwsze oficjalne statystyki.