Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2009, 12:38

Alpha Protocol zalicza poważną obsuwę?

Pierwsza wysokobudżetowa, nowoczesna szpiegowska gra RPG, czyli ciekawie zapowiadający się Alpha Protocol od mistrzów z Obisidian Entertainment oficjalnie ma pojawić się w przyszłym miesiącu. Niestety pojawiły się przesłanki każące się zastanowić, czy rzeczywiście tak będzie.

Pierwsza wysokobudżetowa, nowoczesna szpiegowska gra RPG, czyli ciekawie zapowiadający się Alpha Protocol od mistrzów z Obisidian Entertainment, oficjalnie ma pojawić się w przyszłym miesiącu. Niestety pojawiły się przesłanki każące się zastanowić czy rzeczywiście tak będzie.

Oficjalna informacja wciąż głosi, że Alpha Protocol – The Espionage RPG zawita na sklepowych półkach 6 października (USA) lub kilka tygodni później (Europa). Tymczasem dwa duże sklepy internetowe właśnie uaktualniły swoją bazę produktową i przy grze będącej przedmiotem tej wiadomości pojawiła się data zdecydowanie bardziej odległa – amerykański Gamestop mówi o 1 czerwca 2010, a kanadyjski Amazon o 30 czerwca 2010. SEGA póki co nie wydała stosownego oświadczenia, w którym potwierdzonoby lub zanegowano te doniesienia (na razie należy tę nową datę premiery traktować jako plotkę), ale jeśli dwa tak duże sklepy niezależnie zmieniają datę premiery głośnego i oczekiwanego tytułu, to coś może być na rzeczy. Pamiętacie zapewne, że pierwotnie gra miała zadebiutować już na początku 2009 roku. Czyżby panowie z Obsidian wzięli sobie do serca krytykę ich dzieła w wykonaniu Sony?

W oczekiwaniu na konkretne wieści ze źródła zapraszamy do zapoznania się z obszerna bazą materiałów, jakie zgromadziliśmy na temat tej gry:

  1. zapowiedź (gamescom 2009)
  2. filmy z polskimi napisami
Alpha Protocol zalicza poważną obsuwę? - ilustracja #1
Staaary! Jak się cieszę, że cię widzę!