Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2018, 13:10

autor: AlexB

Remaster Alpha Protocol w drodze?

Douglas Bogart, współzałożyciel i właściciel firmy Limited Run, rozpoczął na Twitterze ankietę, w której pyta, czy gracze chcieliby zobaczyć remaster gry Alpha Protocol na współczesne konsole. Wywołało to spore poruszenie wśród fanów tytułu - a nawet doczekało się reakcji ze strony studia Obsidian Entertainment.

Regularnie obserwujący Twittera fani gry Alpha Protocol mogą czuć od wczoraj pewnego rodzaju mieszaninę podekscytowania i niedowierzania. Wszystko za sprawą Douglasa Bogarta, współzałożyciela i właściciela firmy Limited Run, specjalizującej się w wydawaniu produkcji cyfrowych na nośnikach fizycznych. Zapytał on internautów, czy chcieliby remaster nietypowego „szpiegowskiego erpega” na współczesnych konsolach. Odzew był jak najbardziej pozytywny, lecz wielu brało stworzoną przez Bogarta ankietę z pewnym dystansem. Zmieniło się to, gdy jego tweeta podało dalej studio Obsidian - twórcy oryginału.

Wielu graczy z miłą chęcią sięgnęłoby po remaster Alpha Protocol, choćby po to, by ponownie prześledzić historię Michaela Thortona. - Remaster Alpha Protocol w drodze? - wiadomość - 2018-09-04
Wielu graczy z miłą chęcią sięgnęłoby po remaster Alpha Protocol, choćby po to, by ponownie prześledzić historię Michaela Thortona.

Amerykańscy deweloperzy nie skomentowali całej sytuacji w sposób jasny – do ankiety dołączyli jedynie dwie ikonki oczu. Tweet ten wzbudził jednak ogromne poruszenie wśród miłośników Alpha Protocol, którzy już teraz zapewniają, że są gotowi wydać każde pieniądze, by zobaczyć odświeżoną wersję tytułu. Oliwy do ognia dodaje również fakt, że Limited Run pomagało w wydaniu na konsole obecnej generacji nowej edycji przygodówki Night Trap, której oryginalnym dystrybutorem była Sega, czyli firma posiadająca prawa do szpiegowskiej produkcji studia Obsidian. Zresztą, sam gigant z Tokio ostatnio bardzo chętnie wypuszcza na rynek wszelkiej maści remastery swoich hitów. Wystarczy wspomnieć takie tytuły, jak Shenmue I & II oraz Yakuza Kiwami.

Należy jednak pamiętać, że wszystko to na razie jedynie spekulacje i nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Może się zatem skończyć tak, że usprawniona wersja Alpha Protocol pozostanie tylko w sferze marzeń.

Oryginalne Alpha Protocol zadebiutowało pod koniec maja 2010 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Przygody Michaela Thortona, tajnego agenta, którego zadaniem jest powstrzymanie globalnego spisku, zapadły graczom w pamięć między innymi dzięki nietuzinkowej fabule pełnej zwrotów akcji oraz ciekawemu systemowi dialogów. Dla wielu elementy te były w stanie przysłonić rozliczne wady tytułu, z kiepską grafiką oraz fatalną sztuczną inteligencją przeciwników na czele. Ostatecznie jednak Alpha Protocol sprzedało się poniżej oczekiwań i nigdy nie doczekało się sequela, choć w maju ubiegłego roku pojawiły się plotki, że takowy może się kiedyś pojawić.