Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2018, 12:54

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

PUBG 1.0 na konsoli XONE i waluta G-Coin

Playerunknown's Battlegrounds nabiera rumieńców na konsoli Xbox One. Dziś swą premierę ma bowiem pełna wersja produkcji, czyli upragniona łatka 1.0. Dodaje ona do rozgrywek mapę Sanhok, sporo ekskluzywnego dla niej wyposażenia, skórki na broń, nowe skrzynki oraz walutę G-Coin.

Po ciągnących się miesiącacami oczekiwaniach strzelanka PUBG w końcu osiągnęła status 1.0 na konsoli Xbox One. Łatka wprowadzająca grę w „pełną edycję” nadrabia bardzo dużo zaległości w stosunku do komputerowego pierwowzoru, choć parę rzeczy zostało odłożonych na później. Przyglądamy się także świeżo wprowadzonej walucie G-Coin – ekskluzywnej dla platformy XONE.

PUBG 1.0 na XONE

Największą zmianą jest dodanie trzeciej mapy – Sanhok. Posiadacze konsol mogą więc zwiedzać tropikalne pole bitwy 4x4 km, które zadebiutowało w czerwcu w wersji Steam. Wraz z nią do arsenału dodano wszystkie ekskluzywne dodatki tego terenu walk – karabin QBZ, snajperkę QBU oraz półciężarówkę Rony (nie wspomniano jednak o skuterze). Udostępniono także nowe rodzaje personalizacji – od teraz gracze mogą dobierać skórki na broń oraz grafiki na swoje spadochrony.

Urlop na Sanhoku fani Xboksa zaczęli dopiero we wrześniu. - PUBG 1.0 na konsoli XONE i waluta G-Coin - wiadomość - 2018-09-05
Urlop na Sanhoku fani Xboksa zaczęli dopiero we wrześniu.

Jako że gra w tej edycji ma już trzy mapy, zdecydowano się na implementację systemu playlist – gracze mogą wybrać albo tryb battle royale (Erangel lub Miramar), lub mini-royale (na razie jedynie Sanhok).

Autorzy zaznaczają, że ich zamiarem jest sprawne dodanie pozostałych elementów, których zabrakło w 1.0 na XONE. Po dostępnym od dziś Sanhok, następnym krokiem będzie odblokowanie trybu gry War Mode. Pierwsze testy Wojny zaplanowano na weekend w drugiej połowie września. Kolejnym dodatkiem ma być zaś szerszy dostęp do serwerów niestandardowych.

G-Coin – waluta PUBG tylko na XONE

Wraz z premierą wchodzi do gry także zapowiadany wcześniej G-Coin. Nowy „pieniądz” dostępny jest tylko na konsoli Microsoftu i wedle autorów ma zastępować funkcjonalności związane z Rynkiem Steam, obecnym w wersji na komputery osobiste. Jest to typowa waluta premium (obok darmowych Battle Points), w którą zaopatrzyć się można za pomocą karty kredytowej czy doładowanego w inny sposób konta Xbox.

Zakup G-Monet jak zwykle bardziej „opłaca się” w większych ilościach. - PUBG 1.0 na konsoli XONE i waluta G-Coin - wiadomość - 2018-09-05
Zakup G-Monet jak zwykle bardziej „opłaca się” w większych ilościach.

Za monety będziemy mogli zakupić wszystko, co na PC było mikrotransakcją. Do tego grona zaliczają się przepustka sezonowa Sanhok i ekskluzywne skórki spoza skrzynek (spadochron Bengal Tiger, paczki strojów Tracksuit, Escape Set itd.). Do gry dodano też parę nowych lootboxów i obecnie zgarnąć tam można skrzynki Wanderer, Survivor, Biker, Western Military oraz Raider.

Choć oficjalnie nie podano kosztu zakupu G-Coin, można się go domyślić ze wcześniejszych ruchów producenta. Na zapewnionym obrazku skórka Bengal Tiger kosztuje 500 punktów, a na komputerach to samo malowanie spadochronu warte było 4,99 dolara (ok. 18,6 zł). Całkiem logiczna jest więc teza o identycznej cenie zakupu najmniejszego pakietu złotych monet.

  1. Oficjalna strona PUBG