Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2009, 11:07

autor: Elrond

Alien Breed Evolution również na PC!

Dosłownie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, iż kultowa pozycja z lat 90tych, Alien Breed, powróci i to w formie trylogii. Niestety, pewną rysę na tym obrazie rzuciły wypowiedzi przedstawiciela studia Team 17, odpowiedzialnego za tworzenie gry, który jako platformy docelowe dla niej przedstawił Xbox 360 oraz PS3. Ani słowa o PC?! Wszystko wskazuje jednak na to, że było to zwykłe niedomówienie.

Dosłownie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, iż kultowa pozycja z lat 90., Alien Breed, powróci, i to w formie trylogii. Niestety, pewną rysę na tym obrazie rzuciły wypowiedzi przedstawiciela studia Team 17, odpowiedzialnego za tworzenie gry, który jako platformy docelowe dla niej przedstawił Xbox 360 oraz PS3. Ani słowa o PC?! Wszystko wskazuje jednak na to, że było to zwykłe niedomówienie.

Alien Breed Evolution również na PC! - ilustracja #1

Redaktorom serwisu Big Download w rozmowie z Markiem Baldwinem z Team 17 udało się uzyskać potwierdzenie, iż Alien Breed Evolution ukaże się także na komputerach osobistych: „Naszym głównym celem jest skupienie się na wersji gry przeznaczonej dla XBLA, ponieważ mamy podpisaną umowę na wyłączność na „x” miesięcy. Ale gra z pewnością ukaże się później także na PS3 oraz PC (poprzez Steam). Niestety, nie mogę teraz mówić o datach wydania czy innych szczegółach”.

Przypomnijmy, iż dzieło studia Team 17 powstaje na bazie Unreal Engine 3 i podobnie jak pierwowzór zapewni nam dynamiczną rozgrywkę podczas masowej eksterminacji tytułowych Obcych.