Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat SimCity

Plotka: trwają prace nad filmami The Sims i SimCity

Froozyy, 30 kwietnia 2020, 18:09

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o tym, że wytwórnia filmowa Legendary Pictures pracuje obecnie nad ekranizacjami serii gier The Sims oraz SimCity. Poznaliśmy kilka szczegółów na temat obu produkcji.

SimCity - udostępniono czterogodzinną wersję trial

Góral, 6 sierpnia 2014, 18:17

Wszystkie osoby chcące sprawdzić zeszłoroczną odsłonę SimCity mogą pobrać ze sklepu Origin wersję trial, umożliwiającą zabawę w trybie single player przez cztery godziny. By ściągnąć demo należy być zarejestrowanym użytkownikiem platformy.

SimCity – można już grać w trybie offline

Draug, 19 marca 2014, 08:53

Wczoraj studio Maxis opublikowało długo oczekiwaną aktualizację nr 10 do gry SimCity. Jej instalacja sprawia, że możliwa staje się zabawa z tym tytułem w trybie jednego gracza, czyli bez połączenia z Internetem (offline). Zajrzyjcie, aby poznać więcej szczegółów na temat patcha.

SimCity z trybem offline lada dzień

luckie, 14 marca 2014, 10:45

Aktualizacja nr 10, mająca umożliwić rozgrywkę offline w SimCity, ukaże się lada dzień. Studio Maxis zdradza, że aktualnie trwają ostatnie testy łatki, więc możemy się jej spodziewać nawet w tym miesiącu.

SimCity – szczegóły prac nad trybem offline

Orbech, 15 stycznia 2014, 12:39

Kilka dni temu firma Electronic Arts podała, że najnowszy patch do SimCity wprowadzi w końcu możliwość rozgrywki offline. Wczoraj główny programista studia Maxis, Simon Fox, przedstawił szczegóły pracy nad aktualizacją i wyjaśnił, dlaczego wprowadzenie możliwości zabawy bez stałego podłączenia do serwerów EA trwało tak długo.

SimCity - strategia od studia Maxis doczeka się trybu offline

Góral, 13 stycznia 2014, 17:53

Firma Electronic Arts zapowiedziała nadejście aktualizacji nr. 10, która wprowadzi długo wyczekiwany tryb offline do gry strategiczno-ekonomicznej SimCity. Łatka obecnie jest testowana, a jej premiera powinna nastąpić już wkrótce.

SimCity - można już oficjalne modyfikować grę

Góral, 12 stycznia 2014, 14:25

SimCity, gra strategiczno-ekonomiczna od studia Maxis, otrzymało oficjalne wsparcie dla modów. Jednak by żyć w zgodzie z deweloperem i wydawcą należy trzymać się ustalonych reguł, które opublikowano na oficjalnej stronie produkcji.

SimCity: Miasta Przyszłości debiutuje na polskim rynku

Góral, 15 listopada 2013, 09:58

Miasta Przyszłości, rozszerzenie do gry strategicznej SimCity, jest już dostępne w polskich sklepach. Tytuł przenosi graczy w przyszłość, dostarczając nowe technologie i możliwości tworzenia futurystycznych metropolii.

SimCity: Miasta Przyszłości na gameplayu z komentarzem po polsku

luckie, 16 października 2013, 12:57

Autorzy SimCity dali wgląd w nowości, które do gry wprowadzi dodatek Miasta Przyszłości. Na nowym gameplayu z komentarzem (polskie napisy) pokazano, jak wyglądać ma rozwój futurystycznych miast i jakie korzyści przyniesie współpraca pomiędzy metropoliami.

SimCity prawdopodobnie otrzyma tryb offline. Twórcy zmieniają podejście

Sarge, 5 października 2013, 11:05

Patrick Buechner ze studia Maxis zdradził, że twórcy obecnie „badają możliwość wprowadzenia trybu offline” w grze SimCity. Deweloper zmienił podejście i chce umożliwić zabawę także graczom, którzy nie chcą lub nie mogą być cały czas podłączeni do Internetu.

SimCity - zapowiedziano dodatek Cities of Tomorrow

Góral, 19 września 2013, 18:58

W listopadzie bieżącego roku ukaże się duże rozszerzenie do gry SimCity. Cities of Tomorrow zabierze graczy w przyszłość, dzięki czemu możliwa będzie zabawa z nowymi, futurystycznymi budowlami.

Wieści ze świata (Battlefield 4, SimCity, EverQuest Next) 13/8/13

Sarge, 13 sierpnia 2013, 11:35

Dziś piszemy m.in. o zbliżającym się ujawnieniu nowej mapy i trybu w strzelaninie Battlefield 4, aktualizacji gry SimCity, wersji pecetowej produkcji MMO EverQuest Next, a także zwolnieniach w studiu Crystal Dynamics. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SimCity ze zmianą poziomu dróg

luckie, 1 sierpnia 2013, 10:30

W najnowszym patchu do SimCity studio Maxis odda graczom narzędzie do zmiany poziomu dróg. Obniżając lub podnosząc ulice z łatwością stworzymy tunele, wiadukty i mosty.

SimCity jest sukcesem – sprzedano ponad 2 miliony kopii gry

Hed, 24 lipca 2013, 13:33

SimCity jest sukcesem, zapewnił Frank Gibeau z firmy Electronic Arts. Do tej pory wydawca sprzedał ponad 2 miliony kopii tej strategii o budowaniu i zarządzaniu miastami.

Kluczowi twórcy SimCity odchodzą z Maxis i zakładają nowe studio

qjin, 17 lipca 2013, 11:20

Kluczowi twórcy strategicznej gry SimCity odchodzą ze studia Maxis i zakładają nową firmę Jellygrade, która zajmie się produkcją gier niezależnych z gatunku symulacji. Pierwszą będzie tytuł na tablety.

SimCity z trybem offline, większymi miastami i kształtowaniem terenu – potencjalne zmiany w grze

luckie, 4 lipca 2013, 09:24

Studio Maxis zaproponowało graczom listę zmian, które mogą zostać wprowadzone do SimCity, w celu ponownego rozbudzenia zainteresowania grą. Wśród opcji znalazła się zabawa offline, powiększenie rozmiarów miast oraz możliwość kształtowania krajobrazu.

Wieści ze świata (SimCity, Darkspore) 1/7/13

Sarge, 1 lipca 2013, 12:00

Dziś piszemy m.in. o nowym dodatku DLC do najnowszej odsłony SimCity, a także zaprzestaniu wsparcia udzielanego przez twórców gry Darkspore. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Salem, SimCity, Saints Row: The Third) 17/6/13

Sarge, 17 czerwca 2013, 13:05

Dziś piszemy m.in. o rezygnacji firmy Paradox Interactive z praw wydawniczych do gry Salem, aktualizacji SimCity, a także wsparciu dla modów w Saints Row: The Third. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SimCity nadal na topie. Top Empik - Tydzień 23

Przemysław Zamęcki, 12 czerwca 2013, 08:53

SimCity drugi tydzień z rzędu jest najlepiej sprzedającą się grą na pecety w 186 salonach Empik w całej Polsce. Zobacz jak kształtuje się sytuacja na pięciu najpopularniejszych w naszym kraju platformach.

Wieści ze świata (Portal 2, World of Tanks, SimCity, Abducted) 7/6/13

Sarge, 7 czerwca 2013, 15:05

Dziś piszemy m.in. o darmowym dodatku DLC do gry Portal 2 na PlayStation 3, liczbie zarejestrowanych użytkowników w World of Tanks, przesunięciu premiery SimCity w wersji na Maca, a także nowym materiale wideo prezentującym rozgrywkę z alfy Abducted. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SimCity uczy jak zarządzać miastem. Top Empik - Tydzień 22

Przemysław Zamęcki, 4 czerwca 2013, 11:39

SimCity okazało się najchętniej kupowanym tytułem PC w 186 salonach Empik w całej Polsce. Zobacz jakie tytuły zarządziły na pozostałych platformach.

SimCity – DLC Park Rozrywki omówione na filmie z polskimi napisami

luckie, 29 maja 2013, 13:57

SimCity doczekało się pierwszego dodatku DLC zatytułowanego Park Rozrywki, dzięki któremu fani strategii ekonomicznych mogą budować i zarządzać wirtualnym lunaparkiem. Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym twórcy omawiają nowości oraz dzielą się radami, co do prowadzenia biznesu rozrywkowego.

SimCity: Amusement Park DLC w szczegółach

Olek, 26 maja 2013, 14:45

W najbliższy wtorek (28 maja) ukaże się zapowiedziany przed niespełna dwoma tygodniami dodatek typu DLC do gry SimCity – Amusement Park. Na oficjalnym blogu deweloperzy ze studia Maxis przedstawili szczegóły rozszerzenia.

Wieści ze świata (Watch Dogs, SimCity, Far Cry 3, A.N.N.E, Unreal) 23/5/13

Sarge, 23 maja 2013, 14:00

Dziś piszemy m.in. o facebookowej aplikacji powiązanej z Watch Dogs, aktualizacji 4.0 do SimCity, darmowym dodatku DLC do Far Cry 3, a także sukcesie kickstarterowej akcji gry A.N.N.E. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sprzedaż gier i wyniki Electronic Arts – Sim City, FIFA 13, Battlefield 3 Premium i inne

Hed, 8 maja 2013, 13:33

Firma Electronic Arts opublikowała raport na temat sprzedaży gier i wyników finansowych w minionym roku finansowym, zakończonym z dniem 31 marca. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak sprzedały się gry FIFA 13, SimCity, czy usługa Battlefield 3 Premium.

Wieści ze świata (Borderlands 2, SimCity, Aliens: Colonial Marines) 7/5/13

Sarge, 7 maja 2013, 12:00

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery dodatku DLC do Borderlands 2, zbliżającej się łatce do SimCity, a także już wydanym patchu do gry Aliens: Colonial Marines. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SimCity – pierwsza duża aktualizacja w poniedziałek

Olek, 20 kwietnia 2013, 12:20

Studio Maxis ujawniło zawartość pierwszej dużej aktualizacji do gry SimCity, która ukaże się w najbliższy poniedziałek. Nowości jest jak na lekarstwo, ale deweloperzy chcą naprawić szereg błędów związanych m.in. z turystyką, edukacją, kasynami oraz funkcjonowaniem miast nastawionych na mieszkalnictwo.

Wieści ze świata (Far Cry 3: Blood Dragon, SimCity) 17/4/13

Sarge, 17 kwietnia 2013, 12:05

Dziś piszemy m.in. o filmie promującym Far Cry 3: Blood Dragon, specjalnej promocji dla amerykańskich posiadaczy gry SimCity, a także udanej zbiórce pieniędzy potrzebnych do stworzenia rozszerzenia do gry Guns of Icarus: Online. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13

Sarge, 10 kwietnia 2013, 13:10

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Tearaway, szykowanych zmianach w grze SimCity, a także aktualizacji World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

SimCity w rękach ponad 20 tysięcy polskich graczy

Sarge, 4 kwietnia 2013, 12:20

SimCity może pochwalić się jednym z najlepszych otwarć branży gier wideo w 2013 roku. Taką informacją podzieliła się firma Electronic Arts Polska, która ujawniła wyniki sprzedaży najnowszego dzieła studia Maxis w naszym kraju.

Zabezpieczenia DRM nie mają przyszłości – mówi prezes EA Labels

luckie, 28 marca 2013, 14:03

Frank Gibeau, prezes EA Labels z firmy Electronic Arts zaprzeczył jakoby wymóg stałego połączenia gry SimCity z Internetem miał coś wspólnego z zabezpieczeniem gry przed piractwem. Otwarcie potępił DRM-y jako praktykę niepraktyczną i błędną.

SimCity znalazło 1,1 mln nabywców. EA rozdaje gry posiadaczom produkcji

Sarge, 19 marca 2013, 10:00

W ciągu dwóch tygodni od premiery, nowa odsłona SimCity sprzedała się w liczbie ponad 1,1 miliona sztuk. Firma Electronic Arts ujawniła listę gier oferowanych bezpłatnie dla posiadaczy SimCity. Gracze mogą wybrać jedną produkcję spośród takich tytułów jak Dead Space 3, Mass Effect 3, Battlefield 3, Medal of Honor: Warfighter, Need for Speed: Most Wanted, czy SimCity 4.

SimCity - porównanie ustawień graficznych

Hed, 18 marca 2013, 13:05

Zobacz jak SimCity wygląda w najniższych i najwyższych ustawieniach graficznych w naszym porównaniu. Różnica jest diametralna i pokazuje zupełnie różne oblicza gry studia Maxis.

Producenci SimCity byli kompletnie zaskoczeni popularnością gry

Ender, 17 marca 2013, 18:45

Przedstawicielka studia Maxis stwierdziła, że deweloper był całkowicie zaskoczmy popularnością SimCity oraz czasem jaki gracze spędzają na zabawie z tytułem. Przyznała, że zaniżone oczekiwania wobec gry były główną przyczyną problemów z serwerami, wyraziła też żal z powodu zbyt ograniczonego i krótkiego okresu beta-testów.

Electronic Arts o trybie offline w SimCity i nowym patchu dla gry

Ender, 16 marca 2013, 08:07

Producenci SimCity odnieśli się po raz kolejny do idei trybu offline w grze i przyznali, że jest on teoretycznie możliwy, ale pozostaje sprzeczny z ich wizją tytułu. Zapowiedzieli również, że w najbliższych dniach pojawi się nowy patch, który przywróci wyłączone funkcje oraz rozwiąże najpoważniejsze problemy z wyszukiwaniem ścieżek przez auta oraz mieszkańców miast.

SimCity w trybie offline? Żaden problem!

luckie, 14 marca 2013, 12:36

Mamy dowód, że wymóg stałego połączenia z Internetem podczas zabawy w SimCity jest nieuzasadniony. Jednemu z graczy udało się uruchomić produkcję w trybie debugowania, w którym wyłączył funkcję uniemożliwiającą rozgrywkę bez dostępu do sieci i… gra działała jak należy.

Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13

Sarge, 13 marca 2013, 13:50

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Dishonored oraz Dead Space 3, problemach z serwerami w nowej odsłonie SimCity, a także wyprzedaży serii Resident Evil w usłudze PlayStation Network. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nieudana premiera Sim City. Maxis i Electronic Arts przepraszają graczy i oferują rekompensatę

Ender, 9 marca 2013, 19:45

Mijający tydzień nie był najszczęśliwszy dla graczy, którzy zdecydowali się nabyć Sim City. Ciągłe problemy z zalogowaniem się na serwery gry i jej poprawnym funkcjonowaniem rozsierdziły kupujących i stały się tematem gorących internetowych debat. Electronic Arts i Maxis zapewniają, że pracują nad rozwiązaniem wszelkich niedogodności i w ramach rekompensaty zaoferują graczom darmowy tytuł na PC.

SimCity trafia do Polski

luckie, 7 marca 2013, 09:36

Wstęgę czas przeciąć - SimCity debiutuje dziś w Polsce. Rodzimy oddział firmy Electronic Arts postarał się o pełną polską wersję językową. Zobaczcie, gdzie można najtaniej kupić najnowszą grę studia Maxis.

Premiera gry SimCity na amerykańskim rynku. Świetne pierwsze recenzje

Sarge, 5 marca 2013, 09:40

Po dziesięciu latach od premiery czwartej części, dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje pełnoprawna piąta odsłona serii SimCity. Popularny symulator rozwoju miasta od studia Maxis powraca z co najmniej kilkoma zmianami w stosunku do poprzedniczek.

Miasta w SimCity może będą większe. Polskie młodzieżówki już sprawdziły grę

Hed, 4 marca 2013, 13:22

Miasta z SimCity być może staną się większe w przyszłości – przekazał przedstawiciel studia Maxis, w odpowiedzi na pytanie o stosunkowo niewielkie rozmiary podstawowych map z gry. Tymczasem w Polsce odbyło się nietypowe wydarzenie promocyjne: młodzieżówki partii politycznych sprawdziły swoje kompetencje właśnie w SimCity.

SimCity ozłocone

Ender, 20 lutego 2013, 22:06

SimCity osiągnęło już złoty status. Oznacza to, że płyty z grą trafiły do tłoczni, a jej polska data premiery, którą wyznaczono na 7 marca, pozostaje niezagrożona. Aby uczcić tę okazję twórcy podzielili się jednym z motywów muzycznych, pochodzącym z oficjalnego soundtracku gry.

Rozdajemy klucze do bety SimCity

eLCeBe, 14 lutego 2013, 10:16

Mamy wspaniały prezent dla wszystkich naszych czytelników. Już w ten weekend, dzięki redakcji Gry-OnLine.pl i firmie Electronic Arts, możecie wziąć udział w beta testach polskiej wersji SimCity – najnowszej odsłony znanej serii studia Maxis.

Rozpoczęto zapisy do zamkniętej bety SimCity

luckie, 8 lutego 2013, 14:17

W następny weekend (16-17 luty) odbędą się zamknięte beta testy SimCity. Zapisy potrwają do najbliższego poniedziałku. Osoby zamawiające grę przedpremierowo zostaną automatycznie zaproszone do udziału w becie.

SimCity z dodatkowymi filtrami graficznymi, w tym dla daltonistów

Olek, 26 stycznia 2013, 13:30

Ocean Quigley ze studia Maxis ujawnił, że w finalnej wersji gry SimCity znajdzie się 18 filtrów graficznych. Co ważne, 3 z nich dedykowane są graczom zmagającym się z zaburzeniami rozpoznawania kolorów (daltonizmem).

EA nie zbanuje osób niezgłaszających błędów wykrytych w becie SimCity

Sarge, 23 stycznia 2013, 10:55

Firma Electronic Arts wyjaśniła ostatnie kontrowersje krążące wokół umowy EULA, której podpisanie było konieczne do wzięcia udziału w beta testach gry SimCity. Okazuje się, że wydawca wcale nie będzie banował graczy za nie zgłoszenie wykrytych błędów. Amerykański gigant źle sformułował kontrowersyjny punkt umowy i obecnie jest on z niej usuwany.

EA zbanuje osoby, które nie zgłoszą błędów wykrytych w becie SimCity?

Sarge, 21 stycznia 2013, 09:45

Wygląda na to, że firma Electronic Arts bardzo poważnie traktuje temat beta testów gry SimCity. Wszystkie osoby, które wezmą w nich udział, będą musiały zgłaszać wykryte błędy. Jeśli tego nie zrobią, amerykański wydawca będzie mógł zablokować im dostęp do produktów Electronic Arts, co prawdopodobnie oznacza m.in. zbanowanie konta Origin.

Zgłoszenia na zamknięte beta testy gry SimCity w przyszły weekend

Sarge, 19 stycznia 2013, 13:00

W przyszły weekend odbędą się zamknięte beta testy gry SimCity. Weźmie w nich udział ograniczona liczba osób, które zgłoszą się na oficjalnej stronie internetowej. Beta pozwoli na sprawdzenie samouczka i swobodne budowanie miasta przez godzinę - po tym czasie trzeba będzie rozpocząć zabawę od nowa.

W ciągu ostatniego roku w gry z serii SimCity zagrało ponad 12 mln osób

Sarge, 13 grudnia 2012, 10:50

Seria SimCity wciąż jest bardzo popularna wśród graczy - w ciągu ostatniego roku w jakąkolwiek jej odsłonę zagrało ponad 12 milionów osób. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez firmę Electronic Arts, która jednak nie podaje sposobu na wyliczenie tej statystyki.

W SimCity pojawi się do 16 miast w jednym regionie

Hed, 13 grudnia 2012, 10:33

W SimCity będzie można operować maksymalnie 16 miastami w danym regionie. Władzę nad poszczególnymi metropoliami przejmą też gracze zaproszeni do zabawy. Funkcja pokazana przez studio Maxis powinna zrekompensować ograniczenie rozmiaru pojedynczej mieściny.