Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2014, 14:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

SimCity - można już oficjalne modyfikować grę

SimCity, gra strategiczno-ekonomiczna od studia Maxis, otrzymało oficjalne wsparcie dla modów. Jednak by żyć w zgodzie z deweloperem i wydawcą należy trzymać się ustalonych reguł, które opublikowano na oficjalnej stronie produkcji.

SimCity ukazało się wyłącznie na komputerach PC.

Twórcy gry SimCity postanowili dać zielone światło twórcom modyfikacji do ostatniej odsłony popularnej serii. W informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie produkcji, opublikowano zestaw reguł, których należy się trzymać, by otrzymać błogosławieństwo studia Maxis i koncernu Electronic Arts.

Najważniejsze punkty regulaminu to:

  • mody muszą być pozbawione elementów, które nie klasyfikują się do kategorii wiekowej podstawowej wersji gry (PEGI 7);
  • nie mogą wpływać na elementy multiplayera;
  • nie mogą naruszać żadnych praw autorskich, ani zawierać treści rasistowskich, obscenicznych, naruszających prywatność innych osób, itd.;
  • firma Electronic Arts zastrzega sobie prawa do modyfikowania, używania i kopiowania oficjalnych modów, bez powiadamiania o tym fakcie jego twórców.

Krótko pisząc od teraz można oficjalnie modyfikować SimCity, jednak wydawca mocno ogranicza możliwości twórców, w zamian pozwalając jedynie na promowanie swojego dzieła na forum gry.

SimCity - można już oficjalne modyfikować grę - ilustracja #3SimCity to kolejna odsłona popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych, wyprodukowana przez studio Maxis. Tytuł, pomimo bardzo dobrej sprzedaży, nie zdobył wielkiego uznania w oczach graczy, który narzekają między innymi na ograniczone pod względem wielkości mapy, konieczność stałego połaczenia z siecią, nie wspominając nawet o problemach z serwerami gry w początkowym okresie jej życia.

Przy okazji warto przypomnieć, że tytuł ostatnio dostał rozszerzenie Miasta Przyszłości, przenoszące graczy 50 lat w przyszłość. Dzięki nowym realiom fani produkcji otrzymali także kolejne elementy, pozwalające tworzyć wymarzone metropolie. Wśród nich znajdują się m.in. nowe środki transportu, drony czy też modułowe wieże.