Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2014, 14:25

autor: Góral

SimCity - można już oficjalne modyfikować grę

SimCity, gra strategiczno-ekonomiczna od studia Maxis, otrzymało oficjalne wsparcie dla modów. Jednak by żyć w zgodzie z deweloperem i wydawcą należy trzymać się ustalonych reguł, które opublikowano na oficjalnej stronie produkcji.

SimCity ukazało się wyłącznie na komputerach PC. - SimCity - można już oficjalne modyfikować grę - wiadomość - 2014-01-12
SimCity ukazało się wyłącznie na komputerach PC.

Twórcy gry SimCity postanowili dać zielone światło twórcom modyfikacji do ostatniej odsłony popularnej serii. W informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie produkcji, opublikowano zestaw reguł, których należy się trzymać, by otrzymać błogosławieństwo studia Maxis i koncernu Electronic Arts.

Najważniejsze punkty regulaminu to:

  • mody muszą być pozbawione elementów, które nie klasyfikują się do kategorii wiekowej podstawowej wersji gry (PEGI 7);
  • nie mogą wpływać na elementy multiplayera;
  • nie mogą naruszać żadnych praw autorskich, ani zawierać treści rasistowskich, obscenicznych, naruszających prywatność innych osób, itd.;
  • firma Electronic Arts zastrzega sobie prawa do modyfikowania, używania i kopiowania oficjalnych modów, bez powiadamiania o tym fakcie jego twórców.

Krótko pisząc od teraz można oficjalnie modyfikować SimCity, jednak wydawca mocno ogranicza możliwości twórców, w zamian pozwalając jedynie na promowanie swojego dzieła na forum gry.

SimCity - można już oficjalne modyfikować grę - ilustracja #3SimCity to kolejna odsłona popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych, wyprodukowana przez studio Maxis. Tytuł, pomimo bardzo dobrej sprzedaży, nie zdobył wielkiego uznania w oczach graczy, który narzekają między innymi na ograniczone pod względem wielkości mapy, konieczność stałego połaczenia z siecią, nie wspominając nawet o problemach z serwerami gry w początkowym okresie jej życia.

Przy okazji warto przypomnieć, że tytuł ostatnio dostał rozszerzenie Miasta Przyszłości, przenoszące graczy 50 lat w przyszłość. Dzięki nowym realiom fani produkcji otrzymali także kolejne elementy, pozwalające tworzyć wymarzone metropolie. Wśród nich znajdują się m.in. nowe środki transportu, drony czy też modułowe wieże.