Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2014, 12:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Evolve - nowa gra twórców Left 4 Dead na pierwszych screenach

Serwis Game Informer opublikował pierwsze screeny i szkice koncepcyjne Goliata - obcego, w którego wcielimy się w wieloosobowej strzelance Evolve. Produkcja zadebiutuje jesienią na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Evolve - Goliat w pełnej krasie.

O Evolve w ostatnich dniach pisaliśmy dwa razy. Najpierw donosiliśmy o zapowiedzi produkcji, dzięki czemu poznaliśmy ogólne założenia gry. Niedługo po tym otrzymaliśmy sporą ilość szczegółów dotyczących rozgrywki. Dziś przyszedł czas na pierwsze screeny oraz szkice koncepcyjne prezentujące Goliata – potężnego obcego, z którym zmierzą się czterej łowcy.

Jak już wiemy z wcześniejszych informacji, tytuł opowiadać będzie o zmagania ludzi z kosmiczną bestią. We wszystkie te postacie wcielą się gracze, którzy powalczą w rozmaitych trybach multiplayer. Twórcy udostępnią cztery klasy postaci – Assault, Medic, Support oraz Trapper. Ich unikalne zdolności w znaczny sposób przysłużą się do walki z bestią, jednak nie znaczy to, że będzie ona bezbronna.

Podczas rozgrywki obcy ma ewoluować w nowe, coraz to potężniejsze formy. O ile na początku starcia dysponować ma tylko podstawowym atakiem i umiejętnością wspinaczki, tak po upolowaniu określonej ilości zwierząt znajdujących się na danym terenie, zwiększy swoje rozmiary i zyska nowe moce. Jedną z nich jest ognisty oddech, który możecie zobaczyć na powyższym screenie. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC jesienią bieżącego roku.

Evolve - nowa gra twórców Left 4 Dead na pierwszych screenach - ilustracja #3Evolve wykorzystuje technologię CryEngine stworzoną przez niemiecką firmę Crytek, znaną chociażby z serii gier Crysis. Pierwsza wersja tego silnika została użyta między innymi w grze Far Cry z 2004 roku. Obecnie na rynku znajduje się czwarta generacja CryEngine, która została przystosowana do działania z najnowszymi konsolami.

Evolve to nowa gra twórców Left 4 Dead.

Evolve - nowa gra twórców Left 4 Dead na pierwszych screenach - ilustracja #5