Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 stycznia 2009, 10:42

autor: vampire

Nowe komputery Lenovo z kontrolerem przypominającym Wii-Remote'a

Nintendo Wii wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy i pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie sukces swój zawdzięczając nie fenomenalnej grafice, ale innowacyjnemu sterowaniu. Firma Lenovo postanowiła swoją nową linię urządzeń typu All-in-One (czyli raczej unikanych przez graczy) - IdeaCentre A600 - wyposażyć w kontroler podobny do Wii-Remote'a - Lenovo 4 in 1.

Nintendo Wii wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy i pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie, sukces swój zawdzięczając nie fenomenalnej grafice, ale innowacyjnemu sterowaniu. Firma Lenovo postanowiła swoją nową linię urządzeń typu All-in-One (czyli raczej unikanych przez graczy) - IdeaCentre A600 - wyposażyć w kontroler podobny do Wii-Remote'a - Lenovo 4 in 1. Jednak oprócz możliwości wykorzystania w grach produkt posiada kilka innych ciekawych funkcji - może posłużyć nam również jako standardowy pilot do obsługi multimediów, Voip handset (urządzenie umożliwiające prowadzenie rozmów głosowych na przykład przez Skype'a i Windows Live) oraz jako tak zwana air mouse, czyli mysz przypominająca Logitech Air.

Jak jednak prezentuje się sam komputer? W efektownie wyglądającej czarnej obudowie, podobnie jak w Macintoshach zintegrowanej z wyświetlaczem, w zależności od modelu zamknięty został procesor Intel Mobile (jak w laptopach) Core 2 Duo lub Intel Pentium Dual Core, do 4 GB DDR3, maksymalnie 1 TB dysk twardy i opcjonalnie Radeon obsługujący biblioteki DirectX 10. Ponadto w komputerze znajduje się wbudowany tuner TV (na życzenie również: odtwarzacz Blu-Ray, czytnik kart pamięci i karta Wi-Fi). Urządzenia wyposażone są panoramiczny 21,5-calowy wyświetlacz full HD pracujący w rozdzielczości 1920x1080 oraz wbudowany system dźwiękowy z sub-wooferrem posiadający certyfikat Dolby Home Theatre. Producent chwali się również, że IdeaCentre A600 to najcieńsze, bo mające zaledwie jeden cal (2,54 cm) grubości w najcieńszym miejscu, komputery All-in-One.

Nowe komputery Lenovo z kontrolerem przypominającym Wii-Remote'a - ilustracja #1

Niestety nie znamy dokładniejszej specyfikacji omawianych pecetów, zapewne więcej szczegółów zostanie podanych już wkrótce - podczas startujących 8 stycznia targów Consumer Electronics Show 2009 w Los Angeles, kiedy to Lenovo ma zamiar zaprezentować swoje nowe produkty. IdeaCentre A600 powinny trafić do sklepów w kwietniu, a cena najtańszego, pozbawionego wszystkich dodatkowych opcji modelu wyniesie 999 USD, czyli przy obecnym kursie dolara niemal 3000 zł.

Miłośnicy wirtualnej rozrywki otrzymają od razu grę wykorzystującą Lenovo 4 in 1 – będzie to symulator kręgli, w którym rzut kulą wykonamy przy pomocy kontrolera. Pytanie tylko czy w przyszłości pojawią się kolejne tytuły wspierające urządzenie?