Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 kwietnia 2011, 10:45

autor: Sarge

Garść nieoficjalnych doniesień na temat następcy Wii. Premiera w 2012 roku?

W sieci zawrzało od spekulacji na temat następcy Wii. Kilka renomowanych serwisów zaczęło prezentować pierwsze, nieoficjalne szczegóły dotyczące nowej konsoli Nintendo.

W sieci zawrzało od spekulacji na temat następcy Wii. Kilka renomowanych serwisów zaczęło prezentować pierwsze, nieoficjalne szczegóły dotyczące nowej konsoli Nintendo.

Najpierw ze swoimi rewelacjami wyskoczył Game Informer twierdząc, że nadchodząca platforma zostanie zaprezentowana na czerwcowych targach E3 i otrzyma długo oczekiwane wsparcie rozdzielczości HD. Choć nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej, to redaktorzy Kotaku donoszą, że sprzęt będzie mocniejszy od urzędujących na rynku PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Trudno jednak powiedzieć, o jak dużej różnicy mówimy – zwłaszcza, że Nintendo tradycyjnie „nie komentuje plotek i spekulacji”.

Według źródeł Game Informera, następca Wii nie będzie tylko bardziej dopakowaną wersją swojego poprzednika. Choć zaimplementowanie większych możliwości technicznych jest tu nieodzowne, to raczej się na nich nie skończy i gigant z Kyoto znowu zaskoczy nas jakimś oryginalnym rozwiązaniem.

Garść nieoficjalnych doniesień na temat następcy Wii. Premiera w 2012 roku? - ilustracja #1

Być może jednym z nich będzie zupełnie nowy kontroler, o którym z kolei donosi serwis CVG. Miałby on zawierać wbudowany wyświetlacz działający w rozdzielczości HD, choć jego konkretne zastosowanie nie jest jeszcze znane. Możemy się tylko domyślać, że działałoby to podobnie, jak karta VMU dla Dreamcasta. Wtedy mieliśmy do czynienia z prostymi informacjami i gierkami prezentowanymi na ekranie - teraz możliwości mogłyby być znacznie większe.

Konsola ma zaoferować wsteczną kompatybilność z Wii, dzięki czemu cała biblioteka starszych tytułów nie będzie musiała pójść na śmietnik. Podobno sprzęt był prezentowany wybranym deweloperom, choć to akurat nie dziwi – niewykluczone, że trwają już prace nad tytułami startowymi. Pytanie tylko, o jak dużej liczbie producentów mówimy?

Data premiery sukcesora Wii została podobno wyznaczona na koniec 2012 roku, co zresztą idealnie współgrałoby z potencjalną zapowiedzią systemu podczas tegorocznych targów E3. Półtoraroczny okres wydaje się być wystarczającym okresem, jaki będzie potrzebny koncernowi i poszczególnym studiom deweloperskim na wypromowanie platformy oraz dopracowanie gier.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na rozpoczynające się 7 czerwca targi E3. Nieco wcześniej odbędzie się zapewne specjalna konferencja firmy Nintendo. Wii ostatnimi czasy radzi sobie coraz gorzej, na co wpływ ma m.in. brak ciekawego planu wydawniczego. Można się domyślać, że to tylko cisza przed burzą, jaką będzie ogłoszenie nowego sprzętu i tworzonych z myślą o nim produkcji.